Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ЗНО не скасовують: коли закінчиться навчальний рік і стартуватиме вступна кампанія

ЗНО не скасовують: коли закінчиться навчальний рік і стартуватиме вступна кампанія


Державну підсумкову атестацію для учнів 4-9 класів планують скасувати.

Карантин у закладах освіти продовжено, як і всюди, до 24 квітня. Як розповіла тимчасова виконувачка обов'язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій у прямому ефірі на сторінці міністерства у фейсбуці, через такі заходи навчальний рік Україні для всіх, окрім 11-класників завершиться 1 липня.

«Якщо учні повернуться до школи в травні, то в травні і червні місяці вони будуть опрацьовувати навчальну програму, здійснювати підсумкове оцінювання. З ними вчителі вивчатимуть ті теми, які зараз опрацьовують на дистанційному навчанні. Якщо навчання відновиться в червні, то учителі впродовж червня будуть працювати за цим самим сценарієм», — зазначила Любомира Мандзій.

За її словами, у ситуації, коли цього року учні не повернуться до школи, то в період вересня буде передбачений час і можливість надолужити упущене. У такому випадку, навчальний рік 2020-2021 років теж буде закінчуватися 1 липня. Державна підсумкова атестація для учнів 4-9 класів буде скасована. Наказ готують в міністерстві.

«Щодо 11-класників, то якщо ми повертаємось в школу у травні, тоді ж буде проведене пробне ЗНО, а з 25 червня буде організована основна сесія ЗНО. Якщо повертаємо в червні то пробне у червні, а основна сесія з 25 червня. На проведення сесії та оголошення результатів буде відведено цілий липень. Тобто, випускники результати отримають в липні. Навчальний рік для випускників 11 класу буде закінчено після отримання результат ЗНО», — зазначила додала очільниця Міносвіти.

У випадку, коли карантин не закінчиться ні в травні, ні в червня, ЗНО проведуть в серпні. Відповідно до ситуації, зміщуватимуться дати вступної кампанії.

«У закладах загальної середньої освіти, профтехзакладах, закладах вищої освіти, якщо навчання розпочнеться у червні, то 30 червня повністю завершиться навчальний рік. Якщо ситуація з карантином буде змінюватись — відповідно реагуватимемо. Проведення сесії в університетах залежатиме також від того, коли закінчиться карантин», — каже Любомира Мандзій.

Вступну кампанію змістять, і залежатиме вона від проведення ЗНО. Точно вона не почнеться в липні, щонайшвидше в серпні, або, може, у вересні. Щодо початку наступного навчального року, то для закладів загальної середньої освіти, профтехосвіти, вищої – окрім 1 курсу, він стартуватиме 1 вересня. Для першокурсників почнеться навчання після закінчення вступної кампанії.

Для вступників на магістратуру ЗНО також залежатиме від завершення карантину. У разі завершення обмежувальних заходів у червні — все відбуватиметься за розкладом, в іншому випадку дати проведення тестування для таких студентів будуть змінені.

Джерело: портал "Є"

99
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.