Стоматологія
Друк на футболках і чашках

« ЗНАННЯМИ ПОТРІБНО ДІЛИТИСЯ…»

« ЗНАННЯМИ ПОТРІБНО ДІЛИТИСЯ…»

« ЗНАННЯМИ ПОТРІБНО ДІЛИТИСЯ…»

Цими словами закінчує свій вітальний листдомене з Днем Вчителя в Інтернеті Анастасія Даниленко, про яку я писав в газеті «Майдан» (№42 від 19.10.2012р.): «Вона в свої 15 років мислить вже, як доросла людина, правильно орієнтується в навколишньому світі, чітко знає, чого хоче досягти в житті. Тому, навчати її польської мови — одне задоволення!»

Скажу відверто, я був приємно шокований словами Анастасії, яка пише в своєму вітанні: «Вітаю з Днем вчителя найкращого вчителя на світі! Завдяки йому, я досягла всього того, що я зараз маю, завдяки йому, моє нове життя було від початку легшим, ніж у інших моїх одногрупників, завдяки йому, я досягла дійсно високого рівня знань…»

Шановна Анастасіє! Ти досягла високого рівня знань завдяки серйозному ставленню до занять польською мовою, завдяки старанням до досягнення своєї мріі – стати студенткою Університету Лазарскі в Варшаві! Я лише був «деригентом», який допомогав тобі краще засвоїти граматику польської мови, розмовляти та читати по-польськи.

За час, що минув від 31 жовня 2011 року, коли я пішов на пенсію, в мене перебувало на навчанні польської мови майже два десятки учнів з різних шкіл міста, які також, як і Анастасія, мріяли по закінченню своїх шкіл, продовжити здобувати вищу освіту в Польщі. Не хочу нікого з них образити, але такої неполегливої тяги «стати полькою», яка була в Анастасії, в жодної іншої абітуриєнтки я не побачив, хоча й серед них були здібні дівчата. Ніхто з нихкраще Анастасії не писав диктантів польською, не розмовляв і не читав на мові Адама Міцкевича! Якщо рахувати «трійку кращих» в навчанні, то після Анастасії Даниленко я можу назвати ще двох: це випускниця ліцею №2 Юлія Мармура і випускниця гімназії №5 Ангеліна Літвинюк. Юля зараз навчається у Варшаві в Університеті Вістула, а Ангеліна- в одному з університетів Любліна. Хочу сказати кілька слів сьогоднішнімабітурієнтам: до одержаних знань на уроках в своїх школах, ви повинні додати багато самостійної праці з підручниками, додатковою літературою, в Інтернеті.

Повертаюсь знову до листа Анастасії Даниленко, яка вже навчається 3-й рік в Університеті Лазарскі на факультеті«менеджерська економіка»: «Приїхавши в чужу для мене країну, де я опинилася зовсім одна, я не розгубилася, я могла поспілкуватися з людьми, я знала багато того, чого не знали інші. І доречі, Петро Михайлович, вже залишилось дуже мало поляків, яким вдається відчути мій акцент, всі плутають мене з полькою, а коли я кажу, що я українка, витріщаються на мене і кажуть: «Co tygadasz, na prawdę?» (Що ти кажаш, справді?!). І вже не раз ДОПОМАГАЛА ПОЛЯКАМ з написанням проблемних слів, бо, як виявляється, мало таких, хто добре знає граматику…». Заперечу тут Насті: «Мало таких, хто добре знає граматику» і в інших вишах не тільки Польщі, але й в Україні, які готують фахівців на філологічного напряму!..…Закінчує своє вітання вона ось такими словами: «І коли мене запитують, хто так навчив мене польської, я з гордістю кажу, що мала найкращого вчителя, найкращого з найкращих! Я бажаю вам міцного здоров'я і ще купу учнів. ЗНАННЯМИПОТРІБНО ДІЛИТИСЯ!»Дорога Анастасіє! Мені дуже приємно було читати твоє вітання! Я дуже радий за тебе, за твої успіхи в навчанні в Польщі. Сьогодні, зі сторінки газети «ПАРТНЕР», я можу тобі також сказати ось це відверто: „Jesteś najlepszą uczennicą w moіm życiu!" / Ти – найкраща учениця в моєму житті! /. Моя стаття в жовтні 2012 року в газеті «Майдан» побачила світ під заголовком «Мрія обов'язково здійсниться"! Моє серце наповнюється гордістю, що все в Анастасії збувається, що її мрія стає реальністю. А до здійснення мрії своєї доньки причетні і її батьки: мама Тетяна та тато Олександр (не будемо забувати, що навчання в Польщі для Анастасії платне).Батьки для неї роблять все, щоб вона там, на чужині, відчувала себе як вдома, в рідному Ізяславі!

П.М.Капчик, вчитель польської мови, м.Ізяслав

107
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.