Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Зміни у вересні: на що чекати хмельничанам

Зміни у вересні: на що чекати хмельничанам

Нові норми вступили в силу з 1 вересня цього року.

З початку вересня цього року на хмельничан чекає низка змін. Ми зібрали інформацію про нові норми, які вступили в силу з 1 вересня.

Тариф на електроенергію 

У вересні Кабінет міністрів України ухвалив рішення не змінювати з 1 вересня тариф на електроенергію для населення і залишити його без змін на рівні 1,68 гривні за 1 кіловат-годину. Однак, це буде останній місяць з одним фіксованим тарифом для всього населення України.

Нові тарифи на електричну енергію вступлять в дію з 1 жовтня 2021 року і діятимуть по 30 квітня 2022 року включно.
Таким чином ті, хто споживають менш як 250 кіловат-годин на місяць, платитимуть менше — 1,44 гривні за кіловат-годину. А ті, хто споживають понад 250 кіловат-годин, платитимуть як і раніше 1,68 гривні.

Навчальний рік

Освітній процес у школах розпочався у День знань – 1 вересня і закінчиться не пізніше 1 липня наступного року. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки України. Проте, в умовах пандемії навчання може відбуватись дистанційно.

Для роботи шкіл у звичайному форматі, де встановлений «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки, необхідно, аби 80% освітян були вакциновані від COVID-19, відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я. У такому випадку школа може працювати навіть під час локдауну. Утім, змушувати робити щеплення нікого не будуть.

Штрафи за порушення правил паркування

З 1 вересня у Хмельницькому інспектори з паркування накладатимуть штрафи на водіїв, які порушили правила зупинки і стоянки автомобілів.

Нагадаємо, що до початку вересня працівники інспекції лише проводили роз’яснювальну роботу та попереджали водіїв про майбутню адміністративну відповідальність. На повідомленні, яке інспектори залишають порушникам на лобовому склі автівки, нанесено QR-код, перейшовши за яким, можна побачити фото-докази порушення правил паркування. Також через цей QR-код або у відділенні банку можна сплатити штраф.

Втім, у громадянина залишається право оскаржити таку постанову в суді.

Розмір штрафу залежить від вчиненого правопорушення. Вони коливаються від 340 до 680 гривень.

Декларування доходів

З 1 вересня в Україні стартує одноразове добровільне декларування. Українці, які мають неоподатковані статки, можуть добровільно пройти одноразове декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати їх. Про це повідомив виконуючий обов’язки Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков.

Зміни до Податкового кодексу України дозволяють українцям від 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року узаконити доходи, сплативши податки – 5% за активи, розміщені в Україні, 9% – за те, що зберігається за кордоном. Не потребують декларування житло, якщо воно єдине, та заощадження менші за 400 тисяч гривень. Також не слід непокоїтись тим, хто отримує зарплати «в білу», тобто вже сплатив податки.

«Декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина», — додають в Державній податковій службі.

Зміни до податкового кодексу були прийняті для детінізації доходів і підвищення податкової культури громадян.

 Сайт "Є"

102
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.