Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Жителі Ізяславщини відзначили 74 – тюрічницю визволення міста Ізяслава

Жителі Ізяславщини відзначили 74 – тюрічницю визволення міста Ізяслава

Жителі Ізяславщини відзначили 74 – тюрічницю визволення міста Ізяслава та Ізяславського району від нацистських загарбників

Усе далі й далі відходять грізні роки другої світової війни, але кожного рокув березні ми відзначаємо День визволення міста Ізяслава від нацистських загарбників, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

Бої за Ізяслав — одна з яскравих сторінок взаємодії партизанів з регулярними воїнами армії. Ще4-гоберезнятривали бої за Нове Місто. 420-й артилерійсько-кулеметний батальйон, прорвавши оборону противника, перерізав залізницю і шосейну дорогу Ізяслав – Шепетівка. Підкинувши підкріплення, вороги зупинили наступ наших військ, але вранці він був продовжений. Особливо відзначилися у цей день воїни 515-го артилерійсько–кулеметного батальйону капітана Б. В. Панова, партизани загонів І.В. Музальова і Г.К. Тимчука. 5 Березня 1944 року 420–й і 515-й артилерійсько-кулеметні батальйони, переслідуючи відступаючого ворога, повністю звільнили Ізяслав.

Про героїзм, проявлений жителями Ізяславщини в битві з ворогом, яскраво свідчать нагороди 5-ти тисяч колишніх воїнів, партизанів, підпільників. Найхоробрішим із них присвоєно звання Героя Радянського Союзу, зокрема, це: Бортник Роман Йосипович, Делегей Микола Купріянович, Тимощук Дмитро Іванович, Захарчук Микола Максимович.

Не всім судилося повернутися живими. Загинули на дорогах війни тисячі наших земляків. Перед світлою пам'яттю всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє, ми низько схиляємо свої голови.

5 березня у міському Парку Слави, щоб вшанувати пам'ять воїнів та партизанів, які загинули при визволенні Ізяслава та Ізяславщинивід нацистів, прийшли вшанувати перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, керуючий справами районної ради Леся Божко, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветерани Другої світової війни, представники трудових колективів районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, установ, підприємств та організацій міста, громадський актив.

До учасників меморіального заходу звернулась голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в роки Другої світової війни Хвилиною мовчаннята поклали до меморіалу воїнів-визволителіввінки та квіти.

Хай звершене дідами та прадідами, усіма поколіннями, які пройшли війну, наснажує нас на добрі справи в ім'я зміцнення української держави. Слава їм – живим і мертвим! Слава тобі, живучий, нездоланний наш народе!

.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації


133
RSS
Гость
10:25
​Есть в Изяславе люди, которые помнят историю… Дякую
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.