Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Зеленський вважає за потрібне добудувати два блоки Хмельницької АЕС

Зеленський вважає за потрібне добудувати два блоки Хмельницької АЕС

Про це президент заявив під час візиту на атомну електростанцію.

Сьогодні, 9 вересня, президент України завітав на Хмельниччину з другою за рік робочою поїздкою. Цього разу Володимир Зеленський побував й на Хмельницькій атомній електростанції. Там він без присутності преси поспілкувався з представниками АЕС. Лише після цього він провів брифінг для засобів масової інформації, під час якого заявив про доцільність добудови двох енергоблоків.

«Зараз підіймали декілька питань: Хмельницької АЕС і заборгованості, яка накопичилася впродовж десяти років, — каже Володимир Зеленський. — Найближчими днями ми проведемо нараду з прем’єр-міністром, міністром енергетики та професіоналами з цієї сфери, а також від мене буде указ щодо заходів з підтримки ядерної енергетики України».

За словами президента, крім питання заборгованості перед сферою ядерної енергетики, важливим є питання її подальшого розвитку. Зокрема, очільник держави вважає за потрібне добудувати третій та четвертий енергоблоки Хмельницької АЕС. Це питання мають розглянути найближчим часом.

«Я побачив цифри (мається на увазі ціна добудови двох енергоблоків — авт.). Вони дійсно не прості для українського бюджету, але є вихід. Зокрема, я бачив пропозиції директора Хмельницької АЕС, де ми можемо знайти гроші та у які терміни. Якщо ж запустимо третій і четвертий блоки, то під час їх добудови й запуску загалом по країні з’явиться ще 100 тисяч робочих місць», — заявив Володимир Зеленський.

Повний брифінг президента України ви можете переглянути завдяки запису прямої трансляції від кореспондентів сайту «Є».

Нагадаємо, у першій половині серпня виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявляв, що до кінця цього року мають остаточно розв’язати питання добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Щоб запустити цей процес, за необхідний законопроєкт має проголосувати Верховна Рада України.

За словами Петра Котіна, введення в експлуатацію енергоблоків №3 та №4 щорічно забезпечать додаткове виробництво 16,2 мільярда кіловат-годин електроенергії. Наразі третій енергоблок зведений орієнтовно на 75 відсотків, а четвертий — на 15 відсотків. За нинішніми цінами їх добудова коштуватиме 76,8 мільярда гривень.

Сайт "Є"

426
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.