Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ЗДАВ ЗВІТ - МИЛІШИМ СТАВ СВІТ

ЗДАВ ЗВІТ - МИЛІШИМ СТАВ СВІТ

День працівника податкової та митної справи України – професійне свято, яке щорічно відзначають 18 березня.

Бізнес, підприємства та економіка в цілому нікуди без податкової та митної служби. Існує навіть повір'я: «Здав звіт – милішим став світ». Від роботи цих фахівців залежить майбутнє нашої країни у сфері економічного розвитку, налагодження торговельних зв'язку з іншими країнами та відкриття нових транспортних коридорів.

Офіційно святкова дата встановлена 11 жовтня 2013 року указом президента України. До цього професійне свято податківців було 2 липня, а митників – 25 червня. З 21 травня 2014 року митна і податкова служба підкоряються єдиній фіскальній службі України. Проте окремим святом залишився Міжнародний день митника, оскільки Україна є членом Всесвітньої митної організації (26 січня).

Цікаві історичні факти про митну та податкову службу :

1. Митна служба — одна з основних служб держави. Проголошення державного суверенітету і незалежності України в 1991 році зумовило нагальну потребу в забезпеченні належного захисту економічних інтересів країни.
У спадок від Радянського Союзу, незалежна Україна отримала 25 митниць, 49 митних постів із чисельністю особового складу в 1991 році 2 тисячі осіб. Функціонувало 29 автомобільних пунктів пропуску, 14 залізничних, 4 авіаційних та 17 морських і річкових пунктів пропуску. Вони були зосереджені переважно на заході та півдні країни.

2. Податок на майно має довгу та насичену історію.

Перша згадка про податок на майно належить до 6 тисячоліття до н.е. Він широко застосовувався у Стародавньому світі, разом із подушним податком та податками на міжнародну торгівлю.

Першими об'єктами оподаткування були земля, врожай, плодові дерева та свійські тварини, які являли собою основне джерело багатства у Стародавньому світі.

Протягом усієї історії, податок на майно традиційно підвищувався під час війн і знижувався у мирні часи.

Чиновник, який займався оцінкою майна у Стародавньому Єгипті, був єдиним службовцем, якого не ховали разом із фараоном, – настільки цінними були його знання.

Існує легенда, згідно з якою у Середньовіччі одна англійська графиня проїхала оголеною на коні вулицями міста, аби змусити свого чоловіка знизити податок на майно для його підданих.

Недолюблюючи податок на майно, англійці інколи метафорично називають кадастр землі та іншої нерухомості «Книгою Страшного Суду».

У багатьох країнах церкви традиційно звільняються від сплати податку на майно.

Перша школа у США (Бостон, 1635 рік, функціонує по сьогодні) завдячує своїй появі коштам, які надійшли від податку на майно. Податок на майно є одним з основних джерел фінансування шкіл у США і зараз.

У Середньовіччі розмір податку на майно часто визначався досить оригінально: в залежності від кількості камінів; розміру та кількості вікон та дверей у будинку; тощо.

Податок на майно вплинув на архітектуру будинків та інших споруд, наприклад, люди замуровували свої вікна, аби уникнути «податку на вікна».


Не забувайте вітати рідних та знайомих з професійним святом.

Юлія Шевчук

100
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.