Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Заборона на виїзд з місця проживання: Генштаб скасував резонансний документ

Заборона на виїзд з місця проживання: Генштаб скасував резонансний документ

Замість нього мають розробити новий порядок, який не викликатиме невдоволення громадян.

6 липня Генеральний штаб вирішив скасувати порядок надання дозволів виїзд військовозобов’язаних за межі місць проживання. Хоча документ стосувався внутрішньої роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат), він викликав низку маніпуляцій. Про це розповів Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний.

«Цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобов’язань, обмежень прав і свобод громадян України. Проте його поява у мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії з перешкоджання переміщенню громадян. Це стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави», — заявив Валерій Залужний після засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ.

Щоб запобігти подальшим маніпуляціям, начальник Генштабу генерал-лейтенант Сергій Шаптала скасував дію цього порядку й відправив на доопрацювання.

Як пояснює Валерій Залужний, оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Нагадаємо, заборона призовникам, військовозобов’язаним і резервістам у воєнний час виїжджати з місця проживання без дозволу керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат) — не нова. Вона передбачена законом «Про військовий обов’язок і військову службу», прийнятому ще у 1992 році. Однак вона не діяла через відсутність порядку видачі дозволів.

Саме його затвердження викликало жваві обговорення та невдоволення деяких громадян. Не допомогли не завжди вдалі спроби посадовців пояснити людям, що ніяких реальних обмежень пересування громадян поки ніхто не запроваджував.

На ситуацію відреагував навіть Володимир Зеленський, який попросив Генштаб без нього не ухвалювати подібні рішення.

Сайт "Є"

415
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.