Стоматологія
Друк на футболках і чашках

З новою книгою Василя Кравчука познайомились і в обласному центрі

З новою книгою Василя Кравчука познайомились і в обласному центрі

З новою книгою Василя Кравчука познайомились і в обласному центрі

Наприкінці минулого року, у день других роковин з дня смерті, в центральній районній бібліотеці м.Ізяслав відбулась презентація нової книги нашого видатного земляка, письменника, поета, сатирика, гумориста Василя Кравчука. І після того, як дане видання побачило світ, з ініціативи Хмельницької обласної спілки письменників нещодавно більш широкому загалу книгу «Пливе в минуле стежка золота» було презентовано в обласному центрі, в Хмельницькому обласному літературному музеї. Дана збірка поетичних творів вийшла з друку з ініціативи сестри митця Надії Ковальчук.

Вшанувати пам'ять поета, згадати його життєві стежини і познайомитися із новим виданням його творчої спадщини, на жаль вже посмертним, зібралися письменники, працівники бібліотек, учителі навчальних закладів міста, студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Насамперед, сестра автора, Надія Іванівна, розповіла про те, як народжувалась книга, яку вона вирішила видати, аби зберегти для прийдешніх поколінь літературну спадщину свого брата, охарактеризувала тематичне спрямування видання, до якого, здебільшого, увійшли твори, написані Василем Кравчуком в останні роки його життя, і які раніше не публікувалися. «Відчуваю, що маю святий обов'язок – зберегти пам'ять про брата. Він вартий того, щоб його ім'я не загубилося у часі. Ось тому ми сьогодні й маємо можливість познайомитися з його новою книгою, яка буде цікавою і землякам, і всім читачам України. Адже він був добре відомим у різних куточках нашої держави. У збірці представлена громадянська, інтимна, пейзажна лірика, гумор і сатира, твори для дітей», — зазначила вона у своєму виступі. Крім того, Надія Ковальчук подякувала директору Ізяславського історико-краєзнавчого музею Людмилі Левицькій та колективу КП «Ізяславський районний медіа-центр» за їх підтримку та допомогу у виданні збірки, а також усім меценатам, за кошти яких було здійснено друк.

Спогадами про Василя Кравчука та роботу над книгою поділилися директор музею Людмила Левицька та художник і скульптор Микола Ткачук. «Василя Івановича я знав не лише як поета, прозаїка, гумориста, але й як музиканта, — розповів, зокрема, Микола Іванович. — Адже він тривалий час очолював Ізяславську дитячу музичну школу, гарно грав на акордеоні та фортепіано, керував хором і духовим оркестром, писав музику. Коли йому присвоїли звання Заслуженого працівника культури, мені випала честь малювати його портрет. Я неодноразово ілюстрував його книги, спільно з ним займалися творчістю. Можу із впевненістю сказати, що ми були більше, ніж друзі, бо, даруючи мені свої книги, він підписував: «Дорогому побратиму». А це значно вище».

Особливим гостем літературного заходу був письменник Володимир Барна з Тернополя. Дізнавшись про презентацію, він відклав усі свої справи, щоб отримати з рук сестри свого давнього колеги й друга нову книгу, поділитися спогадами про численні творчі поїздки Україною, зустрічі з читачами.

Душевним теплом, цікавими подробицями з життя й творчості Василя Кравчука були пройняті виступи членів обласної організації Національної спілки письменників України Петра Маліша, Анатолія Ненцінського, Ніни Шмурікової-Гаврилюк, Віталія Міхалевського, Василя Горбатюка. Спогадами про поета, педагога та музиканта поділився композитор Михайло Люшня. Ліричний струмінь у захід вніс виконанням на акордеоні інструментального твору Франка Анжеліса «З глибини душі» студент музичного училища імені Владислава Заремби Геннадій Нестерук.

Сестра письменника подарувала у фонди літературного музею щоденники, записники, книги, світлини, газети й журнали з публікаціями Василя Кравчука, а голова Хмельницької обласної спілки письменників України Петро Малішу свою чергу пообіцяв, що посприяє та допоможе, аби світ побачив ще одне видання видатного ізяславчанина Василя Кравчука.


163
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.