Стоматологія
Друк на футболках і чашках

З 1 квітня Міністерство охорони здоровʼя не буде платити за українців, що не заключили декларацій

З 1 квітня Міністерство охорони здоровʼя не буде платити за українців, що не заключили декларацій

З 1 квітня Міністерство охорони здоров'я України припиняє фінансування пацієнтів, які не уклали декларацій з лікарем. Напередодні Міністерство охорони здоров'я України опублікував проект Постанови уряду, яким пропонується припинити нараховувати медустановам кошти по «червоним списками» з 31 березня. На даний час близько 75% українців підписали свої декларації, іншим — час піти і підписати декларацію зі своїм лікарем, якщо вам потрібні такі звичайні речі, як консультація, вакцинація та ін.

Також з 1 квітня отримати ліки в рамках урядової програми (ті, що відшкодовуються державою) зможуть тільки ті пацієнти, які уклали угоди з сімейними лікарями. НСЗУ напряму буде відшкодовувати аптекам за програмою «Доступні ліки». Крім того, перелік препаратів буде розширений. А пацієнт, незалежно від того, де виданий рецепт, отримати ліки зможе у закладі будь-якого населеного пункту країни.

Медична реформа стартувала в 2018 році. Вона розраховананатрироки(2018-2020роки)ібуде проходити в три етапи. Перший почався в минулому році і торкнувся первинної ланки медицини. На цьому рівні до 90% проблем з хворим будуть вирішуватися сімейним лікарем. Кожен українець повинен вибрати собі сімейного лікаря і підписати з ним декларацію. Надалі цей лікар буде допомагати пацієнтам стежити за станом їх здоров'я. Послуги сімейного лікаря для пацієнтів безкоштовні.

За що не потрібно буде платити, якщо ви підписали декларацію зі своїм лікарем:

консультації сімейноголікаря, педіатра, терапевта;

консультації вузькопрофільних фахівців, на які ви приходите за направленням сімейного лікаря;

кардіограму, видаленняновоутворень, ендоскопічнідослідженнята операції одного дня.

У список безкоштовних послуг такожвходять12аналізів, нерахуючизагального аналізу крові, рентгена і мамографії і 6 ультразвукових досліджень. А пацієнти, які не уклали декларації зі своїм лікарем, лікуватися у вузького фахівця будуть на платній основі.

Що робити пацієнтам, які ще не підписали декларацію? В ідеалі — вибирати собі лікаря і підписувати.

З 1 квітня 2019 року оплати за медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів від НСЗ йтимуть тільки за тих людей, які підписали декларації.

Якщолюдибудутькатегоричновідмовлятисявід підписаннядекларації, тоїм, безумовно, невідмовлять у наданні невідкладної допомоги. Але щоб мати свого лікаря, який регулярно буде допомагати стежити за здоров'ям, щоб задавати йому питання про своє здоров'я, проходити планові обстеження, щеплення — для цього потрібно підписати декларацію.

Вибирати лікаря, який надає первинну допомогу, потрібнотількизавласнимбажаннямівласними критеріями. Якщо є бажання змінити сімейного лікаря та підписати декларацію з іншим фахівцем, це можна зробити в будь-який момент і абсолютно безкоштовно. Підписання декларацій, зміна сімейного лікаря, терапевта чи педіатра все це – безкоштовно.


За матеріалами КНП «Ізяславський ЦПМСД»
133
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.