Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ялинка в телефоні: як перевірити чи зрізане дерево легально

Ялинка в телефоні: як перевірити чи зрізане дерево легально

На порушників очікує штраф.

Уже зовсім скоро на Хмельниччині розпочнуть реалізовувати ялинки. Придбати їх можна буде як на території лісгоспів, так і на спеціально обладнаних майданчиках у різних локаціях області.

Водночас екологи наголошують на тому, аби покупці перевіряли маркування ялинки й уникали підприємців, які реалізовують нелегально зрізані дерева.

«Купуючи ялинку, варто пам’ятати, що кожне дерево обов’язково повинно бути промарковане спеціальним уніфікованим засобом: самоклейною етикеткою зі штрих-кодом або ж пластмасовою биркою-стяжкою. На кожній з них розміщується унікальний номер та відповідний йому штрих-код. Ці дані заносяться до Системи електронного обліку деревини, яка містить інформацію про постачальника», — кажуть у Держекоінспекції області.

Додають, що кожен охочий на ялинковому базарі може перевірити походження деревця. Для цього на сайті open.ukrforest.com або ж у мобільному додатку для Android «yalynka.info» потрібно ввести номер із уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки. У випадку, якщо в електронному обліку інформація за введеним номером відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

«У разі виявлення фактів незаконних порубок новорічних красунь, або їх реалізації повідомляти на телефон «Гарячої лінії» Інспекції за номером (0382) 70-37-94. Окрім того, екоінспекція спільно з правоохоронцями та державною лісовою охороною створила мобільні групи, які під час проведення перевірок виявлятимуть порушників як в лісі, так і на ринках та автошляхах», — йдеться у повідомленні екологів.

За самовільну заготівлю ялинок накладається штраф: на фізичних осіб — в розмірі від 510 до 1 020 гривень, на посадових осіб від 2550 до 5100 гривень. За реалізацію незаконно зрубану ялинку накладається штраф від 510 до 1 700 гривень, а ті самі дії вчинені в межах природно-заповідного фонду від 1 700 до 3 655 гривень. Додатково нараховується шкода, заподіяна лісу незаконним вирубуванням.

Сайт "Є"

157
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.