Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Яким буде літо 2022: кліматологи та синоптики дали прогноз

Яким буде літо 2022: кліматологи та синоптики дали прогноз

Очікується, що прийдешнє літо не мине без погодніх сюрпризів.

Погода в Україні цього літа продовжить тенденції попередніх років і випробовуватиме українців перепадами температури. Кліматологи очікують, що будуть нові температурні рекорди та різні погодні аномалії. Зокрема, на українців чекає помірно вологий червень, спекотний зі зливами липень і серпень з посухою майже до останньої декади.

За прогнозом Українського гідрометцентру, погода в Україні у червні буде з дощами. Загалом за прогнозами синоптиків середньомісячна температура червня буде вищою за норму і становитиме +18...+23 °С, а опади — в межах норми.

Погоду визначатиме холодна течія на поверхні Тихого океану

Про те, що нинішнє літо може принести сюрпризи українцям, розповідає кліматологиня Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології Гідрометеорологічного інституту. На її думку воно буде спекотним. Середня температура буде вищою на 1-2 градуси. У липні та серпні будуть тривалі періоди без опадів. І вони можуть змінюватися сильними зливами з грозами, під час яких випадатимуть місячні, а то й дво-тримісячні норми опадів.
Усе це, зазначає вона, обумовлено незвичайним явищем, яке синоптики спостерігають уже третій рік, – Ла-Нінья, холодна течія на поверхні Тихого океану.

«Ла-Нінья може спостерігатися рік, рідше два роки поспіль. Цього року очікувалося, що Ла-Нінья перейде у фазу Ель-Ніньо, але цього не сталося. Тому цю течію ми спостерігатимемо третій рік поспіль. Це явище і буде визначати погоду в північній півкулі. Тому очікується, що температура влітку на території Європи, особливо Центральної та Східної (зокрема й України) може бути на 1-2 градуси вищою, ніж зазвичай», – каже Віра Балабух.

За словами фахівчині, на нас чекають спекотні періоди з досить високими температурами. Тепловий стрес будуть відчувати як рослини, так і люди. Переважатиме антициклональна погода з нестачею опадів.

Кліматологиня зазначає, що для періоду Ла-Нінья також характерні різкі зміни погоди. Як це ми відчували і цієї весни, коли день бувало холодно, а день — тепло.

Посуху змінюватимуть зливи

Найспекотнішими та посушливими місяцями літа стануть липень та серпень. За словами Віри Балабух, опадів буде недостатньо. Але ще важливим є момент – як вони будуть випадати.

«Тривалий час дощів не буде, а потім піде злива, під час якої випаде місячна, а то й дво-тримісячна норма опадів. Типові для такої погоди і смерчі. Також для Ла-Ніньї типові й затоки холодного повітря, тому прохолодні дні влітку теж будуть», – зазначає фахівчиня.

Кліматологиня Світлана Бойченко також погоджується, що погода в Україні прийдешнього літа буде з температурними перепадами. За її словами, температура влітку може різко падати і підійматися. Це, у свою чергу, спричинить грози та шквальні вітри.

Сайт "Є"

334
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.