Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Які фейки про українців поширюють за кордоном

Які фейки про українців поширюють за кордоном

Велика хвиля фейків від російської пропаганди про українців та Україну, розрахована саме на мешканців країн ЄС, щоб викликати до наших громадян негативне ставлення.

Кількість українців, які були вимушені виїхати за кордон в умовах війни, становить вже понад 3 мільйони осіб. Українцям допомагають в багатьох країнах Євросоюзу. У таких обставинах не дивиною є велика хвиля фейків від російської пропаганди про українців та Україну, розрахованих саме на мешканців країн ЄС.

Метою поширення подібних фейків серед населення іноземних країн є створення негативного ставлення до українських переселенців та зменшення допомоги нашій країні.

З березня кількість фейків, розрахованих на мешканців іноземних країн, стала швидко зростати. Спочатку це стосувалося того, що нібито через санкції ЄС до Росії у країнах Європи з'являється дефіцит.

Так, видання balkaninsight.com зафіксували цілу підбірку дезинформації та фейків. Ось приклади: фейкові новини в соцмережах про дефіцит спонукали тисячі жителів Північної Македонії стояти в чергах на заправках. Чутки були спростовані владою, яка заявила, що кризи в поставках нафти та нафтопродуктів не було, але черги з’явилися.

У Румунії почали розповсюджувати інформацію про сусідню Болгарію, де мешканці стоять у черзі за бензином і купують величезну кількість олії. Спочатку румуни почали панікувати через купівлю олії, а згодом утворили масові черги біля АЗС. Міністерство сільського господарства та розвитку сільських районів Румунії заспокоїло населення, заявивши про відсутність дефіциту.

Подібна дезінформація мала на меті створення реального дефіциту товарів, який би російська пропаганда могла б промотувати, як реакцію на санкції щодо РФ.

Але останній російський пропагандистський «тренд» — це поширення фейків про загрозу з боку українських переселенців.

Серед подібних фейків останнім часом у Німеччині поширюється відео російською мовою, на якому повідомляється про напад на 16-річного юнака в районі Ойскірхен, нібито його до смерті забила група українців.

Однак у твіттері місцевої поліції подібну інформацію спростували.

«У Боннській поліції, яка відповідальна за тяжкі злочини в районі Ойскірхен, не має жодної інформації про такий насильницький напад чи тим більше про випадок смерті», — підкреслюють у правоохоронних органах.

Поліція Бонна розпочала розслідування.

«У даний момент експерти припускають, що це навмисне «фейкове відео», яке має на меті розпалювання ненависті. Ми просимо вас більше не поширювати це відео та дуже ретельно перевіряти всю інформацію, особливо з соціальних мереж, на достовірність», — йдеться у дописі.

На 90-секундному відео, яке швидко поширюється з неділі, жінка розповідає, що «вона чула», що «натовп українських біженців» побив до смерті 16-річного росіянина в Ойскірхені.

Подібне відео могло бути поширене спеціально для створення атмосфери ненависті до українських біженців і українців загалом та дестабілізації атмосфери У Німеччині.

Про ще один фейк повідомили у «Детектор.медіа».

Так, у соцмережах в Польщі поширюють інформацію, що кращі місця в лікарнях дістаються українцям, а через велику кількість біженців полякам не вистачає ліків.

Скрін зі сторінки PolskieRadio щодо спростування фейків

Хвиля подібних заяв днями масово шириться в мережі у форматі копійованих дописів про «подругу з Лодзі», «сестру з маленькою дитиною, яких відправили додому», та «лікарні, які приймають лише біженців». Про це повідомляє PolskieRadio.

У таких повідомленнях йдеться, що нібито чотирирічну доньку автора допису, поляка, охоронець не пропустив до місцевої адміністрації, адже він сказав, що вони обслуговують лише українських дітей. У тексті змінюються міста, вулиці та офіси, але вигадана «чотирирічна донька» та «лікарня лише для дітей з України» залишаються.

«Це повідомлення має викликати огиду до біженців і посилювати паніку. На жаль, є й ті, хто не перевіряють такі новини, а передають далі, стаючи несвідомими ланками російської пропаганди», — пишуть фактчекери. Насправді це фейк.

Кардіолог професор Мацєй Банах з Медичного університету Лодзі говорить: «Поширювати чутки – негідно і скандально. Наприклад, про нібито «кращі ліжка для гостей з України» або про те, що через таку кількість біженців «не вистачає ліків». Він додав, що нечесно поширювати чутки про те, що «українці потрапляють у лікарні та клініки позачергово та без тестів на COVID-19», адже це є неправдою.

Подібні фейки — це лише перші ластівки. Російська пропаганда і далі буде проводити дезінформацію, з якою все активніше будуть боротися й представники західних країн.

Павло НОВИК

38
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.