Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Як змінити тариф на газ?

Як змінити тариф на газ?

Про особливості зміни тарифних планів на блакитне паливо.

 Газопостачальні компанії України з 1 травня перевели своїх побутових споживачів на річні тарифи на блакитне паливо. Вони передбачають фіксовану ціну, яка діятиме до 30 квітня наступного року. До того часу газопостачальники не можуть її змінювати. Однак побутові споживачі мають право змінити тарифний план.

Як порівняти річні тарифи?

Нині в Україні є досить багато газопостачальних компаній, які мають власні річні тарифи. Звісно, ціни у них різні. Їх можна порівняти на інтернет-сайті «Газотека». Згідно з ним, зараз діє найменший річний тариф у компанії «Агросинтез Трейдінг (Neogas)», який становить 7 гривень 80 копійок за кубометр. А найвищу ціну пропонує «Чернівецька обласна енергопостачальна компанія» — 13 гривень 50 копійок за кубометр.

Однак ми зупинимося на двох гравцях ринку блакитного палива, які мають найбільше побутових споживачів, — це «Нафтогаз України» та «Газзбут». Останній об’єднує 16 компаній у різних частинах країни. Зокрема, і ТОВ «Хмельницькгаз Збут».

Що пропонують «Газзбути»: особливості зміни тарифів

Усі 16 «Газзбутів» країни мають однаковий фіксований тариф на рік — «Твій газ Річний». До кінця квітня 2022 року його ціна визначена на рівні 7 гривень 99 копійок за кубометр. Проте ці компанії пропонують ще кілька інших тарифів. Дізнатися їхні умови можна або на сайті регіональної компанії, або на сайті «Твій Газзбут».

Якщо коротко, то ціна блакитного палива в тарифі «Твій газ Місячний» може змінюватися щомісяця: зростати або зменшуватися залежно від ситуації на ринку газу. Наприклад, у травні вона становила 7 гривень 99 копійок за кубометр. Також до 31 серпня побутові споживачі можуть обрати «Твій газ Рівномірний платіж». Цей тариф передбачає щомісячні рівномірні платежі, які не залежать від обсягу спожитого блакитного палива. Сума платежів розраховується для кожного клієнта окремо: річний обсяг споживання газу множиться на фіксовану річну ціну, тобто 7 гривень 99 копійок за кубометр, та ділиться на кількість місяців, що залишилися до кінця дії тарифу — 30 квітня 2022 року. Тоді ж буде проведений перерахунок використаного газу. Якщо клієнт використає менше, ніж планувалося, заощаджені кошти мають повернути на його банківський рахунок або залишити їх на особовому рахунку для майбутніх платежів. Якщо ж буде використано більше, то доведеться доплатити за надлишок.

Змінити тариф можна кількома способами: заповнити анкету на сайті регіонального «Газзбуту», вибравши категорію «Змінити тариф», написати заяву в найближчому відділенні компанії або зателефонувати в контакт-центр.

Як пояснює прессекретар ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Олександр Калінер, переходити з річного на місячний тариф і навпаки можна впродовж року. Проте обрати «Твій газ Рівномірний платіж» можна лише до 31 серпня. Загалом тариф можна змінювати не частіше, ніж раз на місяць, адже він набуває чинності з наступного місяця.

«Нафтогаз України» має розширити кількість тарифних планів

Ціна річного тарифу «Фіксований» «Нафтогазу України» є однією з найнижчих в країні. Вона становить 7 гривень 96 копійок за кубометр. Цей тариф діятиме до 30 квітня наступного року. Також він передбачає одновідсоткову знижку в наступному місяці, якщо сплатити за спожитий газ до 15 числа.

Станом на 11 червня на сайті «Нафтогазу України» поки що не запропоновані тарифи, на які можна перейти з «Фіксованого», але невдовзі така ситуація може змінитися.

«Нафтогаз України» працює над тим, щоб у червні презентувати більше пропозицій: сезонні тарифні плани та газові пакети. Невдовзі тариф можна буде швидко і зручно змінити в особистому кабінеті на my.gas.ua або у чат-боті, зателефонувавши у контакт-центр, та в центрах обслуговування компанії. «Нафтогаз України» не обмежуватиме клієнтів у кількості та частотності переходів від одного тарифного плану до іншого», — йдеться на сайті газової компанії.

Сайт "Є"

146
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.