Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Як змінити постачальника газу, щоб платити менше?

​Як змінити постачальника газу, щоб платити менше?

Українці вже декілька років мають право змінювати домашнього постачальника газу, але раніше така процедура не мала сенсу, адже визначена урядом вартість газу була нижчою від ринкової. Проте зараз обмеження щодо ціни газу скасовані, а перехід від одного постачальника до іншого став набагато простішимдля тих, хто вміє користуватися мережею Інтернет. З серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу для населення, в умовах якого кожен побутовий споживач може обирати постачальника газу залежно від ціни, сервісу, інших критеріїв. Змінити компанію тепер можна навіть за умови боргів, нових труб до квартири чи будинку при цьому прокладати не треба. А також нового постачальника природного газу можна обрати з будь-якого куточка України, а газ населенню продають вже понад 35 різних продавців. Я розповім як це зробити і як на цьому зекономити.

Навіщо змінювати постачальника?

Причини можуть бути різні, але найпоширенішою є зависока ціна на газ.

Вартість природного газу тепер змінюється щомісяця. Наразі нема зручного єдиного сервісу, де можна було б порівняти пропозиції різних постачальників. Проте всі газопостачальні компанії мають оголошувати вартість газу за п’ять днів до початку місяця постачання на своїх сайтах. Саме там можна дізнатися актуальні ціни та вибрати, наприклад, найдешевшого постачальника.
У вересні найдешевший газ в країні пропонували три компанії – TAS Energy з 4,39 грн/м3, ГК «Нафтогаз України» з 4,70 грн/м3 та «Енерджі Трейд Груп» з 4,90/м3.

Де можна знайти нового постачальника?

На сьогодні процедура не вимагає заміни труб, тому все що потрібно зробити, це обрати нового постачальника. Нагадаю, що їх більше трьох десятків. Проте слід відповідально поставитися до вибору постачальника. Необхідно перевірити чи має право обрана компанія на постачання газу. Це ви можете зробити на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) у розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП». Там можна ознайомитися із документом, що містить повний перелік ліцензіатів. Чинність ліцензії обраного постачальника слід перевірити у графі «Статус ліцензії».

Можна також зробити запит до НКРЕКП щодо постачальника.

Загалом ліцензії на торгівлю газом в Україні мають понад 500 компаній, проте не всі з них уже створили необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами.

Коли ви визначилися, слід подати заяву-приєднання до обраного постачальника. Це можна зробити онлайн, надіславши компанії скановане чи сфотографоване звернення на електронну скриньку, або особисто прийти до компанії та подати пакет документів.

Які документи потрібні?

До заяви-приєднання до нового постачальника слід додати наступні документи:

— паспорт;

— ідентифікаційний код споживача;

— документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;

— документи, які може вимагати постачальник. Їхній перелік має вказуватись на сайті постачальника, наприклад, останній рахунок за газ.

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона має надати довіреність, засвідчену нотаріусом, а також копії паспорта власника та його індивідуального податкового номера, а також свій паспорт, індивідуальний податковий номер та документ, що засвідчує право власності.

Скільки чекати?

Процес зміни постачальника відбувається протягом 3 робочих тижнів. Контактувати зі старим постачальником не потрібно.

Через 6 тижнів ваш старий постачальник має виставити остаточний рахунок за спожитий газ, який треба сплатити протягом 10 днів після отримання.

Новий постачальник має надіслати вам повідомлення щодо дати, з якої почне надходити природний газ. Для цього відведений 20-денний термін, однак деякі постачальники можуть вийти на зв’язок швидше.

Якщо подані до заяви документи потребують уточнення, постачальник протягом п'яти робочих днів надсилає споживачу письмовий запит.

Що робити з погрозами?

Старий постачальник палива не має права примушувати споживача отримувати дозвіл на від’єднання. Новий ‒ має підтвердити ваше приєднання, після чого оплата за газ відбувається за новими реквізитами.Поки триває процес зміни постачальника, споживачу не можна відключати газ. За усе спожите паливо за цей період слід сплатити старому постачальнику за його тарифами.

Якщо виникне загроза, тоді ви можете посилатися на положення пункту 25 розділу ІІІ Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496 (зі змінами), за якими ви маєте право на:

— вільний вибір постачальника та безоплатну зміну постачальника;

— отримання інформації про загальні умови постачання (у тому числі ціни), порядок плати за спожитий природний газ, права та обов'язки постачальника та побутового споживача, зазначення актів законодавства, якими регулюються відносини між постачальником і побутовим споживачем, наявні способи досудового вирішення спорів із постачальником, дані про фактичні нарахування (обсяг та вартість) за послуги з газопостачання та іншу інформацію відповідно до договору постачання природного палива.

Чи потрібно сплачувати за доставку після зміни постачальника газу?

Потрібно, оскільки за газ як товар ви сплачуєте новому газопостачальнику, а за доставку – облгазу. Послуга доставки газу надається споживачам незалежно від того, хто в нього постачальник. За доставку газу треба платити облгазу до 20 числа поточного місяця.

Слід пам’ятати, що у результаті проведеного у країні анбандлінгу, на ринку відбулось розділення: є компанії, які займаються доставкою газу і відповідають за труби, а є компанії, які газ продають і відповідають за його постачання клієнтові.

Аліна Ріжко

94
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.