Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Як захистити себе у транспорті

Як захистити себе у транспорті

З послабленням карантину життя багатьох стало активнішим. Без громадського транспорту часто не впоратись. Як вберегти себе, аби поїздка була безпечною, читайте далі. 

Україна поступово виходить з карантину. В багатьох людей темп життя повертається до звичного режиму. Робота, закупи, необхідні поїздки та інші буденні справи, куди важко дістатись без громадського транспорту. У Хмельницькому вже більше двох тижнів курсують маршрутки, автобуси. 

Поновлюють сполучення й потяги. Як не заразитись в період пом’якшення карантину розповіла кореспондент з питань здоров’я «BBC» Рейчел Шраєр. У потязі та автобусі Як зазначає експерт, потенційний ризик заразитись у цьому виді транспорту залежить від того, наскільки він заповнений. 

Мова йде не лише про салон, а й про зупинки, час поїздки і ваш маршрут. 

Також є важливими такі фактори: як добре салон вимили і продезинфікували перед поїздкою, чи достатньо провітрюється або чи довгою є ваша дорога. «Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, коли хворі чхають або кашляють, або через інфіковані поверхні. Вірусні частки можуть потрапити в організм через очі, ніс та рот або після дотику до забрудненого предмета. Тому варто триматися на відстані не менше двох метрів один від одного поза домом», — пише Рейчел Шраєр. Ризик знижуться, коли в салоні мало пасажирів. Тому для поїздок краще обирати не годину-пік, користуватись бажано одним транспортом, з меншою кількістю пересадок і головне — уникати контакту з поверхнями. 

Що радять пасажирам, аби захистити себе: 

Як зазначає експерт, потрібно проаналізувати маршрут і при можливості обрати альтернативу — велосипед, авто чи пішки. Якщо ж варіантів немає, тому є поради, які можуть допомогти знизити ризик зараження: 

— уникайте годин-пік обирайте менш завантажений маршрут з обмеженим числом пересадок 

— перед посадкою зачекайте, доки не вийдуть інші пасажири 

— дотримуйтесь дистанції у 2 метри, де це можливо 

— мийте руки щонайменше 20 секунд після поїздки 

— при можливості відвертайте обличчя від пасажирів, які поруч 

— носіть маску, адже вони слугують так званим бар'єром між носієм хвороби та оточенням.

Джерело: сайт «ВСІМ»

414
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.