Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Як у хмельницькому гаражі модернізують шоломи для військових на передову

Як у хмельницькому гаражі модернізують шоломи для військових на передову

Чоловіки перетворюють шоломи старого зразка на сучасні, оснащені необхідним устаткуванням.

У Хмельницькому модернізували та відправили на передову українським воїнам тисячі захисних шоломів. Процес організували в одному з місцевих автомобільних гаражів троє чоловіків. Як розповідають в АрміяInform, майстри налагодили модернізацію нових або вживаних шоломів старого зразка. Залежно від потреб військових, встановлюють у них активні навушники, радіогарнітуру, прилади нічного бачення, маскування тощо.

Дмитро Столярчук працює у гаражній майтерні вже другий рік. Каже, що від початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну перейшли з друзями на майже цілодобовий режим і без вихідних та свят.

«Наш керівник, який розробив ідею модернізації і поставив її на конвеєр, у перші дні після 24 лютого призвався за мобілізацією і наразі у складі одного з підрозділів ЗС України б’є ворога на передньому краї нашої оборони. Ми з хлопцями закриваємо купу спецзамовлень по шоломах тут, у Хмельницькому. Замовлень багато, чесно, не вистачає рук, та ми справляємося. Наразі виконуємо окремі заявки виключно для операторів Сил спеціальних операцій, воїнів полку «Азов», для інших силових структур, які працюють на «нулі» і глибше», – каже Дмитро.

Як правило, майстри переробляють шоломи українського виробництва «Темп-3000». У результаті з’являються шоломи на зразок американського «FAST Ballistic High Cut». Свої шоломи чоловіки легко впізнають на фото та відео з найгарячіших локацій російсько-української війни.

«Це безвухі шоломи. На них встановлюються шрауд для приладів нічного бачення, тепловізійні прилади, рейки для кріплення всякого тактичного добра, кавер і внутрішня підвісна система», – розповів Дмитро і додав, що металевий обвіс – їхній авторський. Його роблять лише тут, в хмельницькому гаражі.

Аби зробити півтора десятка шоломів, майстри витрачають 3-4 дні. Кажуть, що темпи дещо знизились від початку широкомасштабного вторгнення, бо перейшли виключно на самозабезпечення у виготовленні елементів обвісу.

Певну його частину раніше замовляли з-за кордону. Зараз, через проблеми з логістикою, майже все, крім стального обвісу, який робить одне із підприємств, відшивають, виготовляють, штампують, вигинають, обробляють, фарбують у гаражі власними силами. Потім монтують, збирають і відправляють нашим хлопцям на війну. Єдине, що їм потрібно – це самі шоломи, які переважно приносять чи пересилають замовники.

На переробку беруть цілісний «Темп-3000», чи будь-який інший шолом з відповідним сертифікованим рівнем захисту.

«Ми не обмежуємося лише шоломами. Реалізуємо власні кілька проєктів із виготовлення бронежилетів, плитоносок, зручного алюмінієвого обвісу на АК, який саме в кінці лютого мали відстрілювати у 8-му полку ССпО, та не встигли. Усе робимо за власні кошти і за вторговані від продажу модернізованих шоломів», — пояснюють майстри.
Вартість готового шолому сягає близько 3 тисяч гривень. Сюди включають лише ціну матеріалу обвісу, деталей для його кріплення. За саму роботу грошей не беруть.

Щодо класифікації рівня захисту готових модернізованих шоломів, то його, як такого, що відповідає певним вимогам і стандартам, не існує.

«В Україні є лиш один офіційний виробник і постачальник сертифікованих, з відповідними рівнями захисту шоломів. А з нашого гаража у Хмельницькому виходять надійні, міцні, зручні перепиляні шоломи, які рятують життя нашим захисникам. Свідченням тому є численні фото і відео, які надсилають нам їхні власники з війни, – констатує Дмитро. І як вагомий аргумент до сказаного додав, що Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний теж користується їхніми шоломами, причому давно.

Сайт "Є"

79
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.