Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Як отримати компенсацію хмельничанам, які безкоштовно прийняли переселенців

Як отримати компенсацію хмельничанам, які безкоштовно прийняли переселенців

Держава відшкодує виплати на комунальні послуги.

Українцям, які прихистили в себе безкоштовно переселенців, компенсовуватимуть витрати на комунальні послуги. Власники житла отримають державну підтримку в розмірі близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку.

Зокрема, на Хмельниччині поселились вже понад 112 тисяч людей з районів, де ведуться бойові дії. Частину з них мешканці області прихистили в себе безоплатно. Тепер, щоб отримати за це компенсацію від держави, їм потрібно звернутися в органи місцевого самоврядування.

Як розповів голова обласної військової адміністрації Сергій Гамалій, спочатку потрібно повідомити про готовність прийняти у себе переселенців. Власник житла має внести необхідні відомості на сайт Прихисток. Якщо немає такої можливості – допоможуть працівники соцзахисту громади. Потім потрібно подати заяву, щоб отримати виплати.

«Власник житла має не пізніше наступного дня поселення переселенців повідомити про це у ЦНАП вашої громади, а також інформувати якщо кількість мешканців змінилася, — пояснює очільник адміністрації. — Щоб отримати компенсацію, треба подати у ЦНАП відповідну заяву наприкінці місяця. Після того, як органи місцевого самоврядування зберуть відомості і передадуть до військової адміністрації, ми звернемося за коштами до Міністерство розвитку громад і територій України і заявники отримають кошти на банківську картку».

Алгоритм отримання компенсації:

  • Необхідно подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання (у ЦНАП) або через сайт Прихисток про готовність прийняти у себе переселенців;
  • Не пізніше наступного дня за днем розміщення переселенців, власник житла має подати заяву до органів місцевого самоврядування, зазначивши кількість осіб, які поселяються;
  • Щомісяця (до 5 числа) треба подавати заяву у ЦНАП щодо кількості днів і людей, які проживали за програмою;
  • Щомісяця (до 20 числа) на банківську картку буде надходити сума, орієнтовно 450 гривень за людину, в якості компенсації за витрати на комунальні послуги.

Сайт "Є"

124
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.