Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Як не варто лікувати гайморит та якими можуть бути наслідки самолікування

Як не варто лікувати гайморит та якими можуть бути наслідки самолікування

Народні методи можуть призвести до низки ускладнень.

Гайморит – це запалення пазух носа, які розташовані над щелепою. Це захворювання супроводжується підвищенням температури, гнійними виділеннями з носа та відчуттям тиску в ділянці навколо носа. Для лікування гаймориту люди використовують найрізноманітніші методи, зокрема і народні. Інколи вони не лише не приносять покращення, а й можуть зашкодити. Наприклад, не завжди доцільно вигрівати гайморит або капати цибулевий сік. Завідувач отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитро Василенко розповів сайту "Є" про популярні в народі методи лікування, які можуть зашкодити та спричинити ускладнення.

— Дмитре Миколайовичу, коли виникає гайморит?

— Навколоносові повітряні пазухи, так звані синуси, з’єднані з порожниною носа. Зсередини вони вистелені епітелієм та клітинами, що виробляють слиз. За допомогою руху війок епітелію слиз переміщується до отворів і природно та непомітно для людини ковтається. Гайморит виникає тоді, коли закупорюється отвір гайморової порожнини, через який виходить слиз. Внаслідок цього виділення починають накопичуватися в пазусі, створювати тиск та неприємні відчуття. Крім цього, через таке сприятливе середовище в цій ділянці може виникнути бактеріальна інфекція. Єдиний спосіб усунути хворобу – це відновити прохідність отвору та звільнити пазухи від виділень.

— Чи ефективно використовувати краплі з соку цибулі?

— Одним із поширених народних методів лікування гаймориту вважаються – краплі в ніс соку цибулі. Він викликає посилене виділення слизу та чхання, тому його використовують для очищення пазух. Але такий спосіб має приховану небезпеку. Цей продукт є агресивним для слизової оболонки і застосовувати його потрібно обережно. Внаслідок такого лікування можна отримати серйозний опік. В гіршому разі така терапія може закінчитись втратою нюху.

— Чи доцільним є вигрівання пазух носа?

— Вигрівання може застосовуватися лише тоді, коли в гайморовій порожнині немає бактеріальної інфекції. Небезпека криється у тому, що при нагріванні розширюються кровоносні судини. Таким чином інфекція може поширитися та призвести до зараження сусідніх органів, наприклад – очних яблук. Тому перед тим як гріти цю ділянку, краще пройти огляд у лікаря.

— Чи можна застосовувати для лікування сік каланхое?

— Краплі з соку каланхое є досить ефективним методом на певних етапах захворювання. Сік рослини має подразнювальну дію та входить до зареєстрованих лікарських препаратів. Він викликає чхання і виділення слизу, що призводить до виведення виділень та очищення пазух. Проте для повноцінного лікування потрібно використовувати цей засіб в комплексі. А перед застосуванням обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Сайт "Є"

298
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.