Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Виставка портретів українських історичних, козацьких та церковних діячів

Виставка портретів українських історичних, козацьких та церковних діячів

В Ізяславському районному історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка портретів українських історичних, козацьких та церковних діячів «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля»

«Я горджусь, що я українець. Горджусь тим, що народився на святій українській землі. Пишаюсь, що змалку звучало у моєму батьківському домі Кобзареве слово, яке виховало мене і не дало збочити, яке я зумів пронести у своєму серці через всі випробування» — такими словами Асафата Гнатовича Дністряна із передмови до його документально-біографічної книги«Від Карпат до Заполяр'я»розпочалось 10 листопада в приміщенні Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею відкриття виставки картин Дністряна Асафата Гнатовича, колишнього політв'язня. Виставка портретів українських історичних, козацьких та церковних діячів «У своїй хаті – своя сила і правда, і воля» присвячена 40-річчю з дня створення першої української правозахисної організації — Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінськихугод.

Про життєвий та творчий шлях Асафата Дністряна присутнім на заході розповіла директор Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею Людмила Левицька. «Асафат Гнатович, який народився у квітні 1926 року, прожив довге та напружене життя. Боровся за Українську державність у лавах УПА, 25 років провів у радянських таборах за свої політичні переконання й проукраїнські погляди та вчинки» — розповіла директор музею. За свої ідейні переконання А.Дністрян пройшов поневіряння у радянських в'язницях та таборах, де в той же час перебували його батько та брат. Два старших брати, які перебували в лавах УПА, загинули у боях із силами НКВС. Працівник музею Ілона Дмитрук зачитала для присутніх декілька уривків із його документально-біографічної книги А.Дністряна «Від Карпат до Заполяр'я», яка вийшла друком в 2012 році.

Учні Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.КушнірукаІлля Сухораба та Роман Кошель подарували присутнім пісню «Два кольори».

У заході також взяли участь та привітали Асафата Дністряна із відкриттям виставки голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії Української Православної Церкви Київський патріархат митрофорний протоієрей о.Володимир Ковальчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук. Виступаючі наголосили на значенні внеску Асафата Дністряна врозбудову України, на силі його волелюбногодуху та активній позиції.

Після урочистого відкриття всі присутні змогли переглянути виставлені історичні портрети авторства А.Г.Дністряна, поспілкуватися з автором, послухати його мудре слово.


За матеріалами Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею

89
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.