Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вифлеємський вогонь миру на Ізяславщині

Вифлеємський вогонь миру на Ізяславщині

23 грудня, у неділю 30-ту по П'ятидесятниці, у свято-Пантелеймонівський та свято-Миколаївський храми міста Ізяслав Православної Церкви України за дорученням голови районної державної адміністрації, депутата обласної ради Бориса Яцкова представником Ізяславської районної адміністрації у рамках міжнародної акції «Вогонь миру» було переданоВифлеємськой вогонь.

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги у передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли у свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту — Національної скаутської організації України. Цього року пластуниперебрали Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передали його українській громаді, церквам, занесли до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик — це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох із нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Як голосив настоятель храмів о.Володимир, Вифлеємський вогонь буде зберігатись у храмах до свята Різдва Христового. 6 січня у надвечір'я Різдва буде можливість для усіх жителів міста та району запалити свічку від цього вогню та принести у свою домівку. Також цей вогонь буде переданий на усі парафії Православної Церкви України Ізяславського благочиння.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

72
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.