Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вибори в умовах коронавірусу: уряд затвердив протиепідемічні заходи

Вибори в умовах коронавірусу: уряд затвердив протиепідемічні заходи

Виборцями рекомендують не брати до дільниці дітей і використовувати власну ручку.

На 25 жовтня заплановане проведення чергових місцевих виборів. Проте в Україні досі росте рівень захворюваності на коронавірус. Тому члени Кабміну нещодавно затвердили список протиепідемічних заходів, яких у день голосування мають дотримуватися виборці, спостерігачі та члени комісій. Текст цієї постави вже оприлюднено на урядовому сайті.

Згідно з цією постановою, всередині дільниці виборці повинні перебувати у захисній масці або респіраторі. Однак представники комісії можуть попросити тимчасово зняти маску для ідентифікації особи громадянина. На вході у приміщення дільниці люди зобов’язані обробити руки засобом дезінфекції. Для цього там мають бути розміщені антисептики, а також обладнані місця для збору використаних засобів індивідуального захисту. Крім того, людям урядовці рекомендують не брати зі собою дітей та користуватися власною ручкою.

Громадянам на вході до дільниці мають проводити температурний скринінг та опитування на наявність симптомів респіраторного захворювання. Якщо у виборця все ж буде виявлено температуру тіла у понад 37,2 градуса або симптоми хвороби, то він має проголосувати у відокремленій кабінці, а бюлетень кинути в окрему скриньку.

Якщо в одного з членів комісії буде виявлено COVID-19, то решта може продовжити виконання своїх обов’язків за відсутності симптомів коронавірусу. Проте, якщо вони контактували з такою людиною без засобів індивідуального захисту, то такі члени комісії повинні піти на самоізоляції.

У виборчих дільницях повинна бути нанесена спеціальна розмітка, щоб люди могли дотримуватися дистанції в один метр. Потоки виборців будуть розділенні на вхід і вихід. Крім того, Кабмін рекомендує одночасне перебування виборців всередині дільниці з розрахунку не більше трьох людей на стіл для видачі бюлетенів.

Як голосувати людям, які перебувають на самоізоляції?

У постанові Кабміну громадянам, які підлягають під самоізоляцію, рекомендують голосувати за місцем свого перебування. У такому випадку вони мають не пізніше 20-ї години останньої п’ятниці (мається на увазі 23 жовтня — авт.) перед днем виборів подати відповідну заяву в дільничну виборчу комісію. До неї необхідно додати медичну довідку про стан здоров’я.

Коли у день волевиявлення до нього прийдуть члени виборчої комісії, то такий громадянин не повинен передавати їм в руки документи, які посвідчують його особу. Натомість виборець має самостійно показати такий документ і за можливості перегорнути сторінки.

Крім того, уряд запровадив додаткові вимоги роботи на спеціальних виборчих дільницях, які утворені у стаціонарних закладах охорони здоров’я, установах виконання покарань, слідчих ізоляторах. Там члени комісій, офіційні спостерігачі, поліцейські та інші особи процесу голосування (крім виборців — авт.) повинні працювати, отримавши негативний ПЛР-тест на коронавірус. Його рекомендують пройти не пізніше, ніж за 72 години до дня виборів.

Нагадаємо, 16 вересня Кабмін прийняв чергові зміни до постанови щодо протидії COVID-19. Урядовці вирішили, що запровадження «червоного» рівня карантинної небезпеки вже має прийматися спільним рішенням державної та регіональної комісій з техногенно-екологічної безпеки. Те ж стосується визначення у цій зоні карантинних обмежень. Зокрема, щодо закриття на карантин закладів освіти. Проте конкретний навчальний заклад у «зеленій», «жовтій» або «помаранчевій» зоні буде закритий, якщо понад 50 відсотків його класів підуть на самоізоляцію через контакт з інфікованою коронавірусом людиною.

Новації також торкнулися «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки. Зокрема, урядовці вирішили скасувати обмеження наповненості «сидячих» місць громадського транспорту на 50 відсотків.

Сайт "Є"

428
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.