Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вшановано пам'ять ізяславчан воїнів-інтернаціоналістів, які загинули в Афганістані

Вшановано пам'ять ізяславчан воїнів-інтернаціоналістів, які загинули в Афганістані

Афганістан… Афганська війна тривала 10 років. Молоді люди йшли у те пекло не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов'язок, несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.

Десять років українські родини з нетерпінням чекали завершення страшної за своїми втратами війни. Однак не для всіх він наступив радісним і щасливим. Тисячі наших співвітчизників, серед яких і немало ізяславчан, так і не повернулися до рідної домівки. А скільком війна скалічила життя!

Кажуть, що час — найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять вперто вертає усіх назад, коли недолугі керівники взялися наводити лад на чужих територіях, віддавати абсурдні накази.

У несправедливій і жорстокій війні, виконуючи свій інтернаціональний обов`язок, 31 жовтня 1987 року загинув наш земляк Герой Радянського Союзу Онищук Олег Петрович. Йому було лише 26. Він був вірним військовій клятві і не заплямував честі воїна. Своїми бойовими подвигами молодий офіцер став прикладом мужності і героїзму для багатьох майбутніх поколінь. Його іменем названий Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, гімназія» — заклад освіти, де він навчався.

У цей трагічний день на меморіалі пам'яті Олега Онищука та воїнів-інтернаціоналістів району зібрались учасники війни в Афганістані та члени їх родин, керівництво району та міста, делегації організацій, установ району, учнівська молодь та їх педагоги, небайдужі ізяславчани, аби вшанувати полеглого та його бойових побратимів. У меморіальному заході також взяли участь голова Ізяславської районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко.

Під час меморіального заходу перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Борис Яцков та голова Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану Василь Тележинський.

У своїх виступах вони зазначили, що минуло 31 рік з дня, коли наш земляк Олег Онищук та його група загинули на далекійземлі Афганістану. З того часу минуло багато часу, виросли діти і внуки тодішніх бійців, змінилась країна, змінився світ. За ті роки ми звикли до миру і спокою, війна залишалась лише у спогадах, фотографіях і кінофільмах. Війна залишилась у спогадах про побратимів, які навічно залишились молодими в 80-х. На жаль, історія повернулась так, що війна знову є реальністю у мирному і цивілізованому ХХІ столітті. Покоління, які не знали війни, сьогодні цю війну отримали. Зараз війна на нашій землі. Ми знову хоронимо і оплакуємо молодих хлопців, які мали б жити і любити життя, які були сповнені планів і мрій. Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю загиблих. А всім, хто пройшов через горнило цієї жорстокої війни, бажаємо міцного здоров`я, сили духу, родинного щастя та благополуччя.

Учасники заходу поіменно згадали загиблих земляків – «афганців», а також сьогоднішніх захисників України, які поклали життя на вівтар незалежності, єдності і цілісності рідної землі, а також схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою їх пам'яттю, поклали квіти до пам'ятника Олегу Онищуку та пам'ятних каменів на честь уродженців району, які загинули в Афганістані.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

71
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.