Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вшановано пам'ять загибелі нашого земляка воїна-інтернаціоналіста Олега Онищука

Вшановано пам'ять загибелі нашого земляка воїна-інтернаціоналіста Олега Онищука

Вшановано пам'ять загибелі нашого земляка воїна-інтернаціоналіста Олега Онищука та ізяславчан, які загинули в Афганістані

Афганістан… Афганська війна тривала 10 років. Молоді люди йшли у те пекло не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують інтернаціональний обов'язок, несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.
Десять років українські родини з нетерпінням чекали завершення страшної за своїми втратами війни. Однак не для всіх він наступив радісним і щасливим. Тисячі наших співвітчизників, серед яких і немало ізяславчан, так і не повернулися до рідної домівки. А скільком війна скалічила життя!

Кажуть, що час — найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять вперто вертає усіх назад, коли недолугі керівники взялися наводити лад на чужих територіях, віддавати абсурдні накази.
У несправедливій і жорстокій війні, виконуючи свій інтернаціональний обов`язок, 31 жовтня 1987 року загинув наш земляк Герой Радянського Союзу Онищук Олег Петрович. Йому було лише 26. Він був вірним військовій клятві і не заплямував честі воїна. Своїми бойовими подвигами молодий офіцер став прикладом мужності і героїзму для багатьох майбутніх поколінь. Його іменем названий Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5, гімназія».

У цей трагічний день на меморіалі пам'яті Олега Онищука та воїнів-інтернаціоналістів району зібрались учасники війни в Афганістані та члени їх родин, керівництво району та міста, делегації організацій, установ району, учнівська молодь та їх педагоги, небайдужі ізяславчани, аби вшанувати полеглого та його бойових побратимів.

Під час пам´ятного заходу перед присутніми виступили перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук, голова Ізяславської районної спілки ветеранів Афганістану Василь Тележинський, учениця Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім. О.Онищука, гімназія» Дарина Петрученко.

У своїх виступах вони зазначили, що вже майже три десятиліття минуло з дня, коли наш земляк Олег Онищук та його група загинули на далекій землі Афганістану. З того часу минуло багато часу, виросли діти і внуки тодішніх бійців, змінилась країна, змінився світ. За ті роки ми звикли до миру і спокою, війна залишалась лише у спогадах, фотографіях і кінофільмах. Війна залишилась у спогадах про побратимів, які навічно залишились молодими в 80-х. На жаль, історія повернулась так, що війна знову є реальністю у мирному і цивілізованому ХХІ столітті. Покоління, які не знали війни, сьогодні цю війну отримали. Зараз війна на нашій землі. Ми знову хоронимо і оплакуємо молодих хлопців, які мали б жити і любити життя, які були сповнені планів і мрій. Ми не повинні забувати жертв Афганістану, як і всіх інших жертв, які поніс наш народ тільки через те, що не сам керував долею своїх громадян, а ними розпоряджався хтось інший. Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю загиблих. А всім, хто пройшов через горнило цієї жорстокої війни, побажали міцного здоров`я, сили духу, родинного щастя та благополуччя.

Також Василь Тележинський вручив членам команд Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 ім. О.Онищука, гімназія» та військово-патріотичного клубу «Каскад», який діє на базі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, ліцей» ім.О.Кушнірука, грамоти Ізяславської районної організації воїнів-інтернаціоналістів за активну участь у обласних військово-патріотичних змагання, присвячених пам'яті Олега Онищука, які нещодавно відбулися в місті Хмельницький.

Учасники заходу поіменно згадали загиблих земляків – «афганців», а також сьогоднішніх захисників України, які поклали життя на вівтар незалежності, єдності і цілісності рідної землі, а також схилили голови у скорботному мовчанні перед світлою їх пам'яттю. Поклали квіти пам'ятника Олегу Онищуку та пам'ятних каменів на честь уродженців району, які загинули в Афганістані.

ФОТОЗВІТ

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

90
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.