Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вшановано пам'ять Миколи Остапчука у річницю загибелі воїна-афганця

Вшановано пам'ять Миколи Остапчука у річницю загибелі воїна-афганця

Вшановано пам'ять Миколи Остапчука у річницю загибелі воїна-афганця

Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій «гарячих» точках планети з метою врегулювання воєнних конфліктів за межами України. Зі всіх сучасних збройних конфліктів афганська війна — так звана неоголошена, що тривала майже 10 років, була найкривавішою, її тінь торкнулась майже кожної української родини. Вона стала важким випробуванням і трагедією для сотень тисяч людей – тих, хто безпосередньо знаходився на Афганській землі, і тих, хто чекав повернення своїх синів, чоловіків, батьків та друзів.

Визнано, що введення радянських військ в Афганістан було невиправданою помилкою, якої припустилося тодішнє політичне керівництво СРСР. Але, як відомо, військові не обговорюють накази, а виконують їх. На жаль, за рішення та дії партійно-радянського керівництва заплатили своїм життям солдати, офіцери та мирне населення.

Проте, безперечним є те, що воїни-«афганці» гідно виконали свій військовий інтернаціональний обов'язок, пройшовши страшні випробування, заплативши за це ціною свого здоров'я, а багато – віддавши життя.

Не обминула ця кривава війна й Ізяславщину. Для багатьох родин воно назавжди стало грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя.

У березні 1981 року років тому до сім´ї Остапчуків прилетів «чорний тюльпан» з цинковою труною. У ній повернувся на рідну землю з афганського пекла Микола Домінікович.

06 березня виповнилась річниця загибелі молодого ізяславчанина. Він міг би стати чудовим батьком для своїх двох дітлахів та прекрасним чоловіком… Але чужа війна відібрала у нього таку можливість… Не повернувся він додому… А материнський біль… Хіба можна висловити словами материнське горе?! Цинкова труна, свіжа могила, фотографія із юним обличчям сина у чорній рамці… На долю цієї жінки випав тяжкий хрест, а втрата сина до скону буде ятрити душу.

З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни, проте не заростає стежка до могили воїна-афганця, як і його загиблих товаришів, спогади про них живуть у пам'яті людей.

У цей трагічний день в Ізяславській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. № 1 відбувся тематичний військово-патріотичний захід за участю старшокласників навчального закладу. Гостями зібрання були голова громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення» Василь Тележинський та заступник голови Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану Василь Стриж.

Після шкільного заходу представники громадської організації «Рада ветеранів 8 окремої бригади спеціального призначення» та Ізяславської районної Спілки ветеранів Афганістану прийшли на місцеве кладовище, щоб покласти квіти та схилити голови перед світлою пам'яттю полеглого Миколи.

Час непідвладний викреслити з нашої пам'яті тисячі відданих синів і дочок України, котрим судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

98
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.