Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський тиждень права

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Передісторія відзначення тижня права на теренах України.

10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН прийнято Загальну декларацію прав людини, яка є основою міжнародних стандартів у сфері прав людини. Декларація складається з преамбули і 30 статей. Це в деякій мірі конкретизація і розвинення Статуту ООН, згідно з яким держави зобов'язалися співпрацювати «в заохоченні і розвитку поваги до прав людини і основних свобод для всіх, без розрізнення раси, статі, мови, релігії».

Вперше в історії було визначено коло основних прав і свобод людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах. На цьому документі прав людини ґрунтується значна кількість міжнародних договорів з прав людини, які мають обов'язковий характер та є частиною національного законодавства України.

Всеукраїнський тиждень прав є знаковим і для українського суспільства, і для всього світового співтовариства.

Він знаменує не тільки день прийняття Загальної декларації прав людини, але й важливий крок уперед на шляху людського прогресу та є особливим етапом у розвитку і поширенні прав людини.

Вперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України. Тоді ж ініціативу молодого покоління правників підтримав Президент України, видавши Указ від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

Всеукраїнський тиждень права має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян, а також створення сильної демократичної та правової держави.

У 2011 році започатковану добру традицію підтримав Координаційний центр з надання правової допомоги та передав до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. А з 1 вересня 2016 року за цю справу з великим задоволенням беруться бюро. Вони відіграють одну з провідних ролей у підвищенні рівня правової освіти населення, створенні належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов'язки. З метою забезпечення основних прав і свобод людини наказом Міністерства юстиції України від 30 вересня 2016 року № 1170/7 затверджено план заходів Міністерства юстиції України з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права. Цього року тиждень права проходитиме з 25 листопада по 10 грудня, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 627-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права».

До проведенняВсеукраїнського тижня прав активно долучиться відділ «Ізяславське бюро правової допомоги». Ним, відповідно до затвердженого плану, буде проведено у навчальних закладах уроки “Права людини" з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини. Також у навчальних закладах буде організовано і проведено тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру. На тижні права відбудуться організовані навчання, лекції, бесіди з працівниками підприємств, установ, організацій та в установах виконання покарань з питань захисту прав людини.

Бюро у рамках проведення тижня права проведе семінари, зустрічі за круглим столом, дискусії присвячені проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб.

Основним завданням Бюро є надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини. Таким чином, проведення цих заходів сприятиме тому, щоб громадяни не лише розширювали свої правові знання, але й училися їх застосовувати.

За матеріалами відділу «Ізяславське бюро правової допомоги»

99
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.