Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ВПЛИВ СКЛАДНИХ ПОГОДНИХ УМОВ НА АГРАРНИЙ СЕКТОР РАЙОНУ

ВПЛИВ СКЛАДНИХ ПОГОДНИХ УМОВ НА АГРАРНИЙ СЕКТОР РАЙОНУ

Проливні дощі, які не припинялися вже більш як місяць, фактично зупинили в травні поточного року посівну кампанію на Ізяславщині. Аграрії нарікають на велику кількість опадів та неможливість вчасно засіяти ярі культури. Станом на 22 травня ще не засіяно близько 7 тисяч гектарів.

В Ізяславському районі пройшли сильні дощі з грозами, а подекуди і градом, щозавадило господарствам вчасно посіяти сою, кукурудзу та гречку. Ще одна несприятлива ситуація, яку створюють опади — неможливість вчасно внести добрива на ранні зернові та зернобобові культури, які уже зійшли. Окрім того, надмірна вологість провокує появу хвороб у рослин — кореневої гнилі. Від запланованих посівів незасіяними залишилось частина площ. А втрата посіву і обробіток культур не в тій фазі росту — це безпосередній вплив на урожайність, вона може бути зниженою.

Неминула негода і господарства населення, які подекуди втратили значні посіви огородини та зазнали значних матеріальних збитків. Так, в селі Шекеринці 28 квітня випало за 2,5 год. 120 мм опадів (3 місячна норма опадів), а в селі Клубівкадвічі протягом останньоготижня затоплювало центральну вулицю. Фактично в районі немає жодного населеного пункту, де негода не завдала клопоту та збитковість селянам.

Станом на 22 травня завершено посів цукрових буряків на площі 1183 га, соняшнику – 3061 га, картоплі – 2503 га. Підходить до завершення посів кукурудзи на зерно, якої засіяно 4354 га (85%). Продовжується посів сої, кормових культур та овочів. На черзі посів гречки.

Крім посівних робіт проводиться догляд за озимими та ярими культурами. Всі озимі зернові культури своєчасно підживлені азотними добривами. Господарства проводять догляд за ними, вносять гербіциди та фунгіциди. Більшість агроформувань району намагаються застосовувати інтегровану систему захисту посівів ярих культур від хвороб, шкідників та бур'янів препаратами згідно з Переліком пестицидів, дозволених до використання в Україні. У фазі сходів для захисту від пошкодження шкідниками сільгосппідприємства проводять крайову, а при потребі – суцільну обробку посівів інсектицидами. Надалі аграрії району планують виконання агротехнічних заходів по боротьбі з забур'яненістю посівів ярих із застосуванням регуляторів росту рослин.


Управління агропромислового розвитку

райдержадміністрації

62
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.