Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вороги екології: забруднення річки Горинь в селі Клубівка

Вороги екології:  забруднення річки Горинь в селі Клубівка

Жахливий сморід, мертва риба, дим – це були змушені терпіти мешканці села Клубівка протягом останніх днів. І все через недбалість ТОВ «БІО ЕЛЕКТРІКС», що знаходиться поруч.

Що відомо про ТОВ «БІО ЕЛЕКТРІКС»?

Товариство з обмеженою відповідальність «БІО ЕЛЕКТРІКС» засноване 06.09.2017 року. Основним видом діяльності є виробництво електроенергії. Власниками є ТОВ «Україна» та Лейві Олег Леонідович.

ТОВ «Біо Електрікс» — юридична особа, що є відповідальною за діяльність електростанції. Компанія отримала ліцензію на виробництво електроенергії 09.07.2020 та здобула Зелений тариф 12.39 євроцентів у гривневому еквіваленті починаючи з 13.10.2020. На сьогодні, будівництво підприємства завершено лише на 85%.

Зелений тариф — це державна система стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел: сонця, вітру, води, біомаси, за рахунок викупу державою виробленої приватним сектором електроенергії за завищеними тарифами, які в 3-5 разів перевищують вартість електроенергії зі звичайних джерел.

За даними «Еnergo.ua» електростанція введена в експлуатацію у 2020 році із встановленою потужністю — 6.0 МВт.

Жахлива пожежа, яка сталася минулого року на території підприємства, і досі змушує жителів здригатися від запаху диму, адже вони добре пам’ятають як доводилося власними руками виносити тварин з хлівів, які знаходилися безпосередньо біля місця пожежі.

«Минулого року, коли гасили пожежу протягом трьох діб, у мене був повний хлів води, і мені не відшкодували жодних збитків, навіть ніхто не приїхав, щоб подивитися», — розповідає жителька села Олена Юзюк.

Тому чергове загоряння тюків, які підприємство і далі розташовує поблизу людських осель, обурило мешканців села. Останньою краплею стали нестерпний сморід і мертва риба у водоймі біля мікрорайону, який усі звикли називати «Сахалін».

З достовірних джерел дізнаємося, що одна зі скирт час від часу загоряється вже протягом трьох місяців. За вимогами, скирта має добре провітрюватися з усіх сторін. В тому числі і з землі, щоб залишкова волога могла вивітритись. Але це працює тільки тоді, коли залишкова вологість виходить назовні. Для цього скирту необхідно вкладати на дерев’яні піддони і вкривати спеціальним накриттям.

Минулого року відстань між скиртами була 1,5-2 метри і 10 метрів від огорожі, цього року умови зберігання скирт дещо кращі – 25 метрів від огорожі та 20 метрів між скиртами.

З’ясувалося, що проблема виникла лише з однією скиртою, яка складається з тюкованих качанів. Через те, що вони були недостатньо просушенні відбувається бродіння, внаслідок цього виділяється газ, що за високих температур створює ризик самозаймання. Цього разу загорілася смуга довжиною приблизно 10 метрів. На території підприємства розташована власна протипожежна станція, яка дозволяла гасити невеликі осередки займання, проте 29 червня довелося викликати ще й пожежні машини. Пожежу локалізували приблизно за 4-5 годин.

Працівники підприємства намагаються перемістити скирту на територію старих відстійників цукрового заводу, які засипали землею. Проте розбирати її можна лише частинами і весь час «заливаючи» водою. На даний момент, земля вже не може вбирати таку велику кількість рідини, в результаті вода з усіма відходами потрапляє у невеличкий ставок, а вже з нього у річку Горинь. Від забрудненої води почала гинути риба і з’явився жахливий сморід.

Сложинський Василь Леонідович — заступник міського голови, поспілкувався з жителями села і зазначив, що дана проблема буде вирішуватися. Для оцінки ситуації на місце прибули і працівники Держспоживслужби.

Мешканці звернулися за допомогою до старости села Макарчук Лариси Василівни, яка організувала збір підписів під петицією, яку згодом передали міському голові — Шлегелю Сергію Вадимовичу. Заступник міського голови готує лист до Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області.

Наразі розбирання скирти працівниками підприємства продовжується.

Аліна Ріжко

259
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.