Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вода –джерело здоров′я

Вода –джерело здоров′я

Вода –джерело здоров′я

Зазвичай, коли ми п'ємоводу, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров'я.

Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути чи із запахом вона чи без, побачити- прозорачи мутна вода.

Питна вода – це харчовий продукт, вироблений системою водопостачання для щоденного споживання. У зв'язку з цим до неї ставлять достатньо високі вимоги відносно її безпеки і якості для здоров'я людини.

Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі — неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо.

Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:

•бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць таличинок гельмінтів, тощо.

• мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров'я людей;

• мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.

Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, томущоне завждиджерельна, колодязна вода, оспівана в музиці ілітературі, на практиці виявляється кришталево чистою.

Забруднитипитну воду можутьі весняні паводки, дощі, розставання снігу, ґрунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, таможуть потрапити в колодязь.

Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків вікомдо трьох років, так як привживанні такої води та приготуванні їжі з неї може бути отруєння нітратамитавиникати захворювання «метгемоглобінемія».

За результатами соціально-гігієнічного моніторингу якості криничної води загального та індивідуального користування, проведеного Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» в 2016 році встановлено, що кринична вода за санітарно-хімічними показниками на 42%, а за мікробіологічними показниками на 56% не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». За результатами досліджень сільським головам надавалися рекомендації щодо проведення дезінфекції та очистки криниць.

Оскільки в 2017 році програма моніторингу не передбачає дослідження якості криничної води, тому періодичний контроль безпечності та якості питної води має здійснюватися виключно сільськими радами та власниками індивідуальних колодязів.

Інформуємо, що Ізяславський міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води водопровідної, з колодязів та каптажів джерел (згідно Прейскуранту цін на лабораторні дослідження питної води і послуги, що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за №662 від 11.05.2006 року) щодовизначеннянаступних показників:

— епідеміологічної безпеки – мікробіологічні, паразитологічні дослідження;

— санітарно-хімічних показників безпечності та якості: органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження.

Ізяславський міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» також надає послуги з проведення дезінфекціїкриниць.

Для організації даних робіт можна звертатися за телефоном (03852) 4-13-04 та за адресою: м.Ізяслав, вул.Б.Хмельницького, 53.

За матеріалами Ізяславського міжрайонного відділу

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»

108
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.