Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Візьміть дитину у родину

Візьміть дитину у родину

Коли дитина оточена любов'ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків – у неї щасливе дитинство… На жаль, є діти, які зростають без родинного затишку та взаєморозуміння. Кожна дитина-сирота чекає, що одного дня вона матиме справжню родину. «Візьміть дитину у родину» – це не просто красиве гасло… Це крик душі кожної дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування.

В Україні існує п'ять форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу та нова форма – патронатна сім'я.

Усиновлення це прийняття усиновлювачем у свою сім'ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.
Опіка встановлюється над малолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування віком до 14 років.

Піклування встановлюється над неповнолітніми дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування віком від 14 років до 18 років.

Прийомна сім'я – це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі. Така сім'я бере на виховання не менше п'яти дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб.

Прийомна сім'ята ДБСТ є самостійною формою сімейного виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Люди, які побажали взятии дітей у свою сім'ю на виховання, усвідомлюють свою відповідальність за долюдітей, розуміють складність і відповідальність своєї ролі як прийомних батьків, бачать у вихованні дітей своє покликання, і вважають, що у них вистачить сил, уміння і досвіду виховувати чужих дітей як своїх рідних.

Державапідтримує прийомну сім'ю та ДБСТ: прийомна дитина зберігає статус дитини-сироти і користується усіма відповідними пільгами, прийомні батьки отримують від держави щомісячні кошти на виховання та догляд дитини. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за догляд та виховання дітей. Прийомну сім'ю супроводжує фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який допомагає долати життєві труднощі.

Патронатна сім'я – сім'я для тимчасового догляду (до 3-х місяців), виховання та реабілітації дитини на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Завдання сімейного патронату – зберегти дитині рідних маму і тата, які через складні життєві обставини не можуть, деякий час, нею опікуватися. Патронатним вихователям гарантується заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка фахівців.

Якщо Ви бажаєте, щоб Ваш дім наповнився дитячим щебетом, і вирішили взяти у свій дім на виховання та спільне проживання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, подарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити для неї справжню родину звертайтесь доІзяславського райнного центрусоціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Адреса центру: м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43(другий поверх), контактний телефон: 4-21-38.

При зверненні Ви отримаєте вичерпну інформацію і необхідну консультацію про умови створення та функціонування прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу та патронатної сім'ї.


Ізяславський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

119
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.