Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вітаємо усіх чоловіків з Міжнародним чоловічим днем!

Вітаємо усіх чоловіків з Міжнародним чоловічим днем!

Щорічно 19 листопада в світі відзначається Міжнародний чоловічий день (International men's Day, IMD). Вперше його відсвяткували в 1999 році жителі Республіки Тринідад і Тобаго — острівної держави у південній частині Карибського моря, що складається з двох великих островів. Згодом це свято знайшло підтримку в інших країнах Карибського басейну, Австралії, Північної Америки, Азії, Європи і в Організації Об'єднаних Націй.

Ідея проведення подібного свята звучала ще в 1960-х роках, коли з'явилися пропозиції відзначати Міжнародний чоловічий день 23 лютого — за аналогією з Міжнародним жіночим днем, який відзначається 8 березня. Однак довгі 30 років далі пропозицій справа не йшла.

Лише на початку 1990-х років за ініціативою професора Томаса Оастера, який керував центром чоловічих досліджень при університеті міста Міссурі-Канзас, у США пройшли незначні заходи в лютому. Ініціатором Міжнародного чоловічого дня став доктор Джероме Тілуксінгх з університету Вест-Індії. Він запропонував заснувати свято, яке підкреслить позитивну роль чоловіків у сім'ї та суспільстві.

Датою його проведення доктор Тілуксінгх вибрав 19 листопада — день народження власного батька, який, за його словами, був чудовим прикладом для наслідування. І на сьогодні це свято відзначають у більш ніж 50 країнах світу: Австралії, Австрії, Великобританії, Угорщини, Гані, Ізраїлі, Індії, Ірландії, Італії, Канаді, Китаї, Норвегії, Пакистану, Росії, США, Сінгапурі, Тринідад і Тобаго, Україні, ПАР, Ямайці та інших.

Мета Міжнародного чоловічого дня — це привернення уваги до гендерної дискримінації чоловіків при визначенні важливості їх ролі в сім'ї та вихованні дітей. Також організатори свята роблять наголос на збереження здоров'я хлопчиків і чоловіків, на їх соціальне, емоційне, фізичне й духовне щастя. У цей день по всьому світу проходять різні семінари, заходи в школах, програми на радіо і телебаченні, мирні демонстрації і ходи, круглі столи, а також покази арт-об'єктів, присвячені ролі чоловіків у суспільстві. Порядок святкування цього дня не є обов'язковим, як і його тематика. Попри те, що щорічно всім країнам пропонується якась одна основна тема святкування (наприклад, «Чоловіче здоров'я», «Лікування і прощення», «Позитивна роль чоловіків» та інші), кожна держава і кожне місто має право вибрати актуальну для себе тему.

Детальніше читайте на УНІАН: www.unian.ua/lite/holidays/10742190-den-ch...

72
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.