Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Віртуальна виставка до 40-річчя Української Гельсінської Групи: «В'язні сумління»

Віртуальна виставка до 40-річчя Української Гельсінської Групи: «В'язні сумління»

Віртуальна виставка до 40-річчя Української Гельсінської Групи: «В'язні сумління»

1 серпня 1975 року керівництво Радянського Союзу серед інших держав світу підписало Заключний акт Наради з безпеки та співробітництва в Європі, яким зобов'язувалося дотримуватися прав людини в межах Загальної декларації прав людини ООН від 10 грудня 1948 року. Для радянських дисидентів це був інструмент легальної боротьби за свої права. 9 листопада 1976 року була створена Українська Громадська Група сприяння виконанню Гельсінських угод (Українська гельсінська група) – правозахисна організація, заснована за ініціативою письменника і філософа Миколи Руденка, генерала Петра Григоренка, громадської діячки Оксани Мешко, письменника-фантаста Олеся Бердника, юриста Левка Лук'яненка.

Українська гельсінська група приймала письмові скарги щодо порушення прав людини в Україні та українців за її межами, передавала цю інформацію в засоби масової інформації та урядам держав-учасниць Гельсінського процесу, – розповідає вступний стенд виставки. Експозиція складається з 21 фотодокументального стенда, розповідає про історію українського правозахисного руху 1970-80-х років та містить документи й фотографії з особистих архівів членів УГГ і фондів Музею шістдесятництва. Зокрема, фотодокументальні стенди розповідають про засновників і членів Української гельсінської групи, репресії проти них, діяльність та міжнародну підтримку правозахисного руху в Україні.

Районна державна адміністрація пропонує стенди виставки в електронному форматі для використання під час проведення відповідних тематичних заходів.За посиланням – стенди виставки у поліграфічній якості. Працівники освіти й культури, а також інші зацікавлені особи можуть завантажити й роздрукувати візуальний матеріал для поширення інформації про український правозахисний рух, використання з освітньою чи іншою некомерційною метою.

Організатором виставки є Музей шістдесятництва та Український інститут національної пам'яті.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату районної державної адміністрації

за матеріалами Українського інституту національної пам'яті

77
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.