Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відзначили 73-тю річницю визволення міста Ізяслава та Ізяславського району від нацистських загарбник

Відзначили 73-тю річницю визволення міста Ізяслава та Ізяславського району від нацистських загарбник

Жителі Ізяславщини відзначили 73-тю річницю визволення міста Ізяслава та Ізяславського району від нацистських загарбників

Усе далі й далі відходять грізні роки Другої світової війни, але кожного року в березні ми відзначаємо День визволення міста Ізяслава від нацистських загарбників, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

Бої за Ізяслав — одна з яскравих сторінок взаємодіїпартизанів з регулярними воїнами армії. Ще4-гоберезнятривали бої за Нове Місто. 420-й артилерійсько-кулеметний батальйон, прорвавши оборону противника, перерізав залізницю і шосейну дорогу Ізяслав-Шепетівка. Підкинувши підкріплення, вороги зупинили наступ наших військ, але вранці він був продовжений. Особливо відзначилися у цей день воїни 515-го артилерійсько-кулеметного батальйону капітана Б.В.Панова, партизани загонів І.В.Музальова і Г.К.Тимчука. 5 березня 420–й і 515-йартилерійсько-кулеметні батальйони, переслідуючи відступаючого ворога, повністю звільнили Ізяслав.

Про героїзм, проявлений жителями Ізяславщини в битві з ворогом, яскраво свідчать нагороди 5-ти тисяч колишніх воїнів, партизанів, підпільників. Найхоробрішим із них присвоєно звання ГерояРадянського Союзу, зокрема, це: Бортник Роман Йосипович, Делегей Микола Купріянович, Тимощук Дмитро Іванович, Захарчук Микола Максимович.

Не всімсудилося повернутися живими. Загинули на дорогах війнитисячі наших земляків. Перед світлою пам'яттю всіх тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє, минизько схиляємо свої голови.

3 березня у міському Парку Слави, щоб вшанувати пам'ять воїнів та партизанів, які загинули при визволенні Ізяслава та Ізяславщини від нацистів, прийшли вшанувати перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветерани Другої світової війни, представники трудових колективів районної державної адміністрації, районної ради, міської ради, установ, підприємств та організацій міста, учнівська молодь, громадський актив.

До учасників меморіального заходу звернулась голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих в роки Другої світової війни та жертв трагедії на шахті на Львівщині. Перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, ветерани Другої світової війни, представники трудових колективів поклали до меморіалу воїнів-визволителіввінки та квіти.

Хай звершене дідами та прадідами, усіма поколіннями, які пройшли війну, наснажує нас на добрі справи в ім'я зміцнення української держави. Слава їм – живим і мертвим! Слава тобі, живучий, нездоланний наш народе!

фото

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

91
RSS
Гость
00:01
Моя рідна бабася, корінна заславчанка, сиділа в погребі під час тих боїв.
Була тяжко поранена в ногу радянським бійцем, який просто, на всяк випадок, стрільнув у той погріб.
Моя рідна матуся загинула в 1943 році.
Не забуду німцям, та ніколи не пробачу за їх напад на нашу землю. Звалили на Гітлєра, а самі наче невинні.
Так саме й русні, яка дружно підтримує війну «з хохлами» не пробачу ніколи. Тут справа не в Лілі-Путині. Який народ, такий і Путін.
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.