Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відтворюємо, бережемо та дбаємо про ліс

Відтворюємо, бережемо та дбаємо про ліс

Ліс — неоціненне багатство країни, унікальний витвір природи і людської праці, що має важливе економічне і екологічне значення. Він, як і його краса, є найдорожчими скарбами нашого краю.

28 серпня 1993 року Указом Президента України було запроваджено професійне свято працівників лісового господарства, щоб вшанувати нелегку працю лісівників. Цього року працівники ДП «Ізяславське лісове господарство» відзначають своє професійне свято 17 вересня.

Пріоритетом лісогосподарської діяльності ДП «Ізяславське лісове господарство» є розширене відтворення лісів, створення насаджень з цінних деревних та чагарникових порід.

Немає такої людини, яка б ніколи не бувала в лісі. Більшість громадян відвідують ліси для збирання ягід, грибів, лікарських рослин, для фізичного та духовного відпочинку. Працівниками лісгоспу було створено зону відпочинку «Зелений Гай» в Михельському лісництві та «Сосновий Бір» в Плужненському лісництві.

На території лісгоспу розташоване «Святе Озеро» — пам'ятка природи загальнодержавного значення, що є місцем масового відпочинку жителів Ізяславського та Славутського районів. У 2017 році прийнято рішення розпочати будівництво лісової дороги до «Святого Озера». У поточному році планується побудувати 4 км 200 м якісної лісової дороги, а на наступний — завершити будівництво. На сьогоднішній день побудовано і здано в експлуатацію більше 2 км лісових доріг, яка буде використовуватись для лісогосподарського призначення та в протипожежних заходах.

На даний час Ізяславське лісове господарство є чисельно найбільшим серед державних лісогосподарських підприємств області із досить високою заробітною платою.

Навесні цього року було створено 235 га лісових культур з таких цінних лісоутворюючих порід як сосна (185 га) та дуб (50 га). Крім цього, на площі 1,0 га створено плантації новорічних ялинок, які мають великий попит, коли населення готується до новорічних свят. Дані насадження дозволять забезпечити жителів району невід'ємним атрибутом святкування.

Не так вже й просто виростити ліс, як це здається на перший погляд. Посадка – це, напевно, один з найлегших етапів. Далі – найскладніше — створити оптимальні умови для його зростання. Найголовніше, не дати бур'янам, порослі, рослинам-піонерам, які швидко заселяють зруби і відкриті місцевості, пригнітити ріст і розвиток головних лісоутворюючих порід.

Для цього щороку проводять догляди, що включають прополювання культур, окошування їх як вручну, так і механізованими знаряддями, аж поки садженці не досягнуть оптимальних розмірів і їх не переведуть у вкриті лісом площі.

Значна увага приділяється відтворенню диких тварин і веденню мисливського господарства. Для цього створено вольєр, де щороку розводять диких кабанів в середній кількості 75 голів, 25 з яких випускається на волю.

Не відпочивають лісівники і взимку, охороняючи лісові масиви від браконьєрів, тому що для цих винищувачів звірів не страшні лютий мороз та високий сніг. Також щодня єгері та мисливствознавці поповнюють підгодівельні майданчики харчами, солонці заповнюються сіллю, яка є джерелом мікроелементів, що є надзвичайно потрібною для звірів взимку.

Досить важливими у виробничій діяльності лісгоспу є охорона та захист лісів від самовільних рубок, хвороб та шкідників, а головне — від лісових пожеж. В Кунівському та Плужненському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. У найкоротші терміни буде встановлено систему відеоспостереження ще в Михельському лісництві. На даний час підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі, облаштовані місця для забору води пожежними автомобілями.

З метою недопущення пожеж в лісових масивах, з початку року було створено 214 км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами, протяжністю 254 км. Постійно ведеться роз'яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації. Крім проблем, створених аномальними погодними умовами, масовим всиханням сосен, спричинене шкідником — вершинним короїдом — на підприємстві і в галузі вцілому є ряд інших проблем. Із вступом в дію Закону України «Про заборону експорту лісу», підприємство змушене шукати інші шляхи для збуту заготовленої низькоякісної деревини. Так, як внутрішній ринок не потребує такої кількості і такої якості деревини, значна її частина переробляється в цеху переробки. Для збільшення обсягів виготовлення пиломатеріалів добудований цех переробки деревини, в який закуплено нове імпортне обладнання, що дає можливість виробляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію.

На сьогодні державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу, що дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати заробітну плату та розраховуватись з Державним і місцевим бюджетами, сплачувати всі платежі. З початку поточного року було сплачено всього платежів до зведеного бюджету на суму понад 28,0 млн.грн., в тому числі понад 13 млн.грн. до Державного бюджету. У тому числі Ізяславська міська рада – 3416284 грн, Дертківська с/р – 2045387 грн, Радошівська с/р – 524879 грн, Лютарська с/р – 322336 грн, Борисівська с/р – 408112 грн, Плужненська с/р – 345104 грн, Кунівська с/р – 337228 грн.

У цей непростий для нашої держави час, коли фактично на Сході України ведеться війна, розв'язана президентом сусідньої Росії, колектив підприємства не стоїть осторонь, а приймає активну участь у наданні всілякої допомоги нашим військовим, які приймають участь в зоні бойових дій. Неодноразово колектив підприємства надавав допомогу для військових засобами зв'язку, акумуляторами, засобами захисту, одягом, продуктами харчування та просто коштами. Надається допомога й переселенцям із зони проведення АТО, при потребі, таких людей працевлаштовують. У цьому році було капітально відремонтовано та передано в зону АТО два автомобілі УАЗ-469.

Головне надбання підприємства — це його колектив, робітники, інженерно-технічні працівники і службовці. Краща робота завжди відзначається вищою заробітною платою за рахунок преміювання та доплат, тобто всі працівники зацікавлені в кінцевому високому результаті.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»
67
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.