Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відпочинок польських волонтерів та їх однолітків-ізяславчан у Львові

Відпочинок польських волонтерів та їх однолітків-ізяславчан у Львові

Відпочинок польських волонтерів та їх однолітків-ізяславчан у Львові

З метою організації цікавого та змістовного дозвілля для делегації волонтерів з числа учнівської молоді міста Олешніца Дольношльонського воєводства, котра приїздила на урочисте відкриття пам'ятного знаку 5-му полку уланів Заславських в місті Ізяслав, їх однолітками-ізяславчанами було організовано та проведено екскурсію у Львові, адже це старовинне місто поєднує спільнубагатовікову історію України та Польщі.

Щоб оглянути всі пам'ятки Львова, потрібно багато часу, але і за два дні діти зуміли побачити чимало.

Протягом дня учасники екскурсії знайомилися з цікавою історією та захоплюючими легендами старовинного міста, окремими архітектурними та скульптурними пам'ятками, та просто насолоджувалися красою історичного Львова.

Ця частина міста неначе завмерла у часі. Старі будинки, що тісняться між собою, показуючи дивовижні фасади, затишні вулички, вимощені бруківкою, разом з чарівними ліхтарями створюють неповторні відчуття. Таке враження, неначе повернувся у часі на сто-двісті років. Все дихає старовиною. Яскраво вимальовується поєднання різних культур і традицій. Адже поряд із корінним українським населенням тут проживали люди різних національностей, в основному поляки.

Як тільки пригріло сонце, ізяславчани із польськими однолітками знайшли порятунок від спеки у фонтані в центрі міста.

Пізніше діти відвідали Старий Замок і з висоти пташиного польоту оглянули панораму не лише Львова, а і його околиць, від якої захоплює дух.

Незабутні враження залишились від Личаківського цвинтаря — історико-культурного музею-заповідника площею 40 га. Дане старовинне кладовище — це місце останнього спочинку видатних особистостей минулого та сучасності. Тут поховані письменники Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Марія Конопніцька та Владислав Белза; математик Стефан Банах; співаки Володимир Івасюк, Ігор Білозір та Соломія Крушельницька; художник Артур Ґроттгер; олімпійський чемпіон Вітор Чукарін; громадсько-політичні діячі Євген Петрушевич та Дмитро Вітовський і ще багато інших особистостей, які залишили помітний слід в історії. Також на Личаківському цвинтарі створено Алею Героїв, де поховано Героїв Небесної сотні та воїнів АТО. Ізяславчани та поляки відвідали могили загиблих героїв, ушанувавши їх пам'ять.

Найкрасивіший же Львів саме після заходу сонця. Ввечері запалюються численні ліхтарі, створюючи теплу затишну атмосферу.

Польські волонтери були дуже вражені таким щирим і дружнім українським прийомом, який вони бачать вже не перший рік.

Під час прощання висловлювалось сподівання, що дружба між двома народами з часом стане ще міцнішою, адже в Україні сьогодні забезпечується можливість національним меншинам, в тому числі польській, підтримувати багатогранні зв'язки з історичною батьківщиною, обмінюватись освітнім та культурним надбанням, гармонійно розвиватися.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

135
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.