Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відлуння Бабиного Яру

Відлуння Бабиного Яру

Відлуння Бабиного Яру

Історія розпорядилася так, що долі єврейського й українського народів були подібними. Чи не найстрашнішим випробуванням для обох народів були часи Другої світової війнии.Смерть і насильство несли гітлерівці по всіх окупованих територіях. Євреї ж підлягали тотальному, тобто повному, знищенню. По всій Україні залишилися свідки тих злочинів — великі і малі Бабині Яри. Одним із таких є поховання євреїв з Кунева, яке знаходиться поблизу села Стороничі.

Рій «Плужненські патріоти» вже декілька років доглядає дане поховання. У цьому році під час екскурсійно-туристичної поїздки по місцях партизанської слави, відвідавши поховання, побачили, що під час буревію на нього впало дерево, а пам'ятник вкритий зеленим мохом, стежка до могили заросла. Тоді вирішили, що необхідно ще раз приїхати сюди і навести лад. Так і зробили. Озброївшись сапами, лопатами, сокирою, пилкою, щітками, ганчірками, фарбою, вирушилив дорогу. Роботи вистачило всім. Частина хлопців забирали повалене дерево, інші розчищали стежину до пам'ятника, а деякі допомагали дівчатам фарбувати його. Закінчивши роботу, захотіли більше дізнатися про це поховання. Пошуки привели рій до Сорокіної Галини Олексіївни, 1926 року народження, яка розповіла про те, щопісля 1939 року поблизу села радянські військові почали будувати доти, до 1941 декілька закінчили, а на один лише викопали глибоченну яму — більше не встигли, відступили. У 1942 році фашисти привезли до цієї ями євреїв з села Кунів та навколишніх сіл і розстріляли їх. Одних було убито, інші поранені, а деякі падали просто від страху.

У Стороничах жила жінка на прізвисько Присиха, яка вночі пішла до ями, а там вона побачила живого чоловіка, який благав про допомогу. Витягнувши його, завела до партизанів. Повернувшись після війни, цей чоловік на місці загибелі євреїв поставив пам'ятник. На жаль, прізвища його Галина Олексіїівна не пам'ятає.

Голокост відходить у минуле, але нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті та відстоювати гідність людини. Адже якщо вичерпується пам'ять — трагедії повторюються. Ми повинні докласти багато зусиль для того, щоб не допустити геноцидів і злочинів проти людяності.

Бордюжан Тетяна,

член рою «Плужненські патріоти»

Плужненського НВК

64
RSS
Гость
12:29
На жаль, досвід показує, що пам'ять про трагічні сторінки історії не гарантує неповторення подібного. Тому, на мою думку, потрібно пам'ятати, популяризувати та подкреслювати тих подій історії які демонструють мирне і дружелюбне співіснування різних етнічних спільнот.
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.