Стоматологія
Друк на футболках і чашках

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК ДЛЯ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ З РОДИННОЇ ІСТОРІЇ

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК ДЛЯ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ З РОДИННОЇ ІСТОРІЇ

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК ДЛЯ МІЖНАРОДНОГО ПРОЕКТУ З РОДИННОЇ ІСТОРІЇ

Починаючи з 2015 року, Міжнародна громадська організація «Основи свободи», Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі та Фундація Нижньосаксонських місць пам'яті/Miсце пам'яті Берґен-Бельзен впроваджують міжнародний молодіжний проект "Історія починається в родині..."

Проект ставить кілька навчальних цілей:

  • Познайомитись з історичним контекстом в трьох країнах крізь призму спогадів в родинах, дослідити, як формувалась пам'ять в родинах.
  • Поглянути та зрозуміти нашу родинну історію в більш широкому контексті через знайомство з історіями родин учасників з Польщі, Німеччини, України.
  • Усвідомити уроки минулого, що дозволить поєднати незагоєне минуле з теперішньою ситуацією у світі, а також спробувати побудувати модель кращого майбутнього, розуміючи причинно-наслідкові зв'язки.
  • Зрозуміти цінність як родинної історії, так і самої родини у більш широкому розумінні.

В межах проекту молоді люди з Польщі, Німеччини та України досліджують тему родини та історії. У цьому проекті увагу молоді зосереджено на пам'яті про Другу світову війну з особливим акцентом на нацистських злочинах. Теми родини та історії розглядаються з двох перспектив: родини у історії та історії в родині.

Під час зустрічей у Німеччині, Польщі та в Україні учасники відвідують місця пам'яті Берґен-Бельзен (колишній концентраційний табір) і Аушвіц-Біркенау (колишній концтабір смерті), а також місця пам'яті у Львові. На підставі різних джерел учасники дізнаються про долю сімей, що постраждали від німецької та радянської окупаційної політики, а також політики знищення в Європі.

На семінарах учасники розглядають питання, про що саме і яким чином у наших родинах відбувається діалог між поколіннями про історію та яким чином формується історична свідомість. Зокрема під час майстерні на тему усної історії учасники опанують техніки проведення інтерв'ю, поділяться з групою інформацією та досвідом, отриманим під час дослідження родинних історій, а також у формі діалогу обговорять власні відкриття, які з'явились від участі у проекту.

Через розкриття різних родинних історій ми продемонструємо, як окремі покоління поляків, німців, українців пам'ятають про минуле, які схожі й відмінні риси проявляються всередині кожної країни та (або) спостерігаються між країнами.

Проект є відтворюваним за задумом і спирається на спільні зустрічі та навчання молоді з Польщі, Німеччини та України. Діяльність проекту сприяє утвердженню ідеалів демократії серед молодих людей та спільнот, з яких вони походять, а також робить певний внесок у просування фундаментальних цінностей людства, розвиток міжнародної співпраці та порозуміння у спільнотах.

Перший проект відбувся у 2015-2016 рр., в якому взяли участь 20 учасників з України, Польщі та Німеччини.

На другий проект у 2017-2018 рр. відкрито прийом заявок.

Результати проекту публічно представлено у вигляді онлайн виставки зібраних учасниками родинних історій на сторінці проекту www.dialogue-of-generations.org.

Контакти:

Програма «Україна активна: загоєння минулого»
Олекса Стасевич, координатор в Україні
Тел.: +380 67 622 7218, +380 50 309 7997
E-Mail: oleksiy.stasevych@gmail.com (link sends e-mail)

Олег Овчаренко, координатор в Україні
Тел.: +380 67 276 8826
E-Mail: oleh.ovcharenko@gmail.com (link sends e-mail)

Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі
Ельжбета Пастернак, координатор в Польщі
Тел.: +48 33 8432107
E-mail: pasternak@mdsm.pl (link sends e-mail)
www.mdsm.pl

Фундація Нижньосаксонських місць пам'яті/Miсце пам'яті Берґен-Бельзен
Даніель Зайферт, координатор у Німеччині
Тел.: +49 5051 4759 173
E-mail: daniel.seifert@stiftung-ng.de (link sends e-mail)
www.stiftung-ng.de

Проект здійснюється Міжнародною громадською організацією «Основи свободи» як частина програми «Україна активна: загоєння минулого» спільно з Міжнародним домом зустрічей молоді в Освенцимі (Польща), Фундацією Нижньосаксонських місць пам'яті/Miсце пам'яті Берґен-Бельзен (Німеччина).

Проект фінансово підтримано Фондом польсько-німецької співпраці молоді, Фондом Фрідріха Еберта у Варшаві та Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі та Фундацією українсько-польської співпраці (PAUCI).

.memory.gov.ua

69
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.