Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відкрито меморіальну дошку на місці загибелі Ані Сошенської

Відкрито меморіальну дошку на місці загибелі Ані Сошенської

06 травня, в рамках заходів до Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля мосту через річку Горинь відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки на місці загибелі Ані Сошенської, котра у період нацистської окупації України в підлітковому віці переносила через цей міст гранати для партизанів та героїчно загинула під час виконання завдання в січні 1944 року.

Участь у даному заході взяли: перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, благочинний церков Ізяславського округу Шепетівської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о.Федір Пилипчук, делегації трудових колективів, учнівська молодь та громадськість.

Про коротке, проте яскраве, як спалах, життя Ані Сошенської розповіла екскурсовод музею історії Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, учениця цього закладу Ніна Савюк. Вона, зокрема, зазначила, що з перших днів нацистської окупації міста з числа педагогів та учнів старших класів школи № 1 було сформовано підпілля. Серед них була 14-річна дівчинка, яка до війни закінчила чотири класи Ізяславської школи №1, Аня Сошенська. Вона виконувала доручення свого старшого брата Володимира, переносила із Старогоміста у Нове місто гранати. «Одного разу її зупинив вартовий… Аня побігла… Пролунав постріл… Поранену дівчинку фашисти катували довго. Біль затьмарював розум, а вуста мовчали. Нічого не дізнались звірі-кати і кинули мертве тільце в річку. Тіло викинули в річку і лише навесні, вже після визволення міста, рибалки його вийняли з води», — розповіла присутнім юний екскурсовод.

Про роботу музею історії Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 учасникам меморіального заходу розповіла його керівник Юлія Несвіцька. Вона зазначила, що питання патріотичного виховання учнівської молоді було, є та буде завжди на порядку денному роботи навчального закладу. І сьогодні, колишні випускники школи з честю виконують свій громадянський обов'язок із захисту свободи та територіальної цілісності України в зоні проведення Антитерористичної операції. «Серед новітніх героїв України є і випускник нашої школи Юрій Цісарук», — сказала Юлія Несвіцька.

У своєму виступі перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та голова районної ради Сергій Шлегель зазначили, що війна — це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих, скалічені тіла і душі… Розуміння цього допомагає уникати майбутніх конфліктів, натомість героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових. Нині українське суспільство перебуває в умовах війни. Підлої, підступної, неоголошеної. Чоловіки й жінки знову змушені обстоювати власну свободу зі зброєю в руках, виносити поранених з передової, жити в окупації. Діти залишаються сиротами, потребують житла й захисту, матері тривожно чекають повернення синів… Росія, яка нав'язала нам цю війну, успадкувала від СРСР і практику вшанування полеглих у тій війні. Наріжним каменем у цій державі є пам'ять про «Велику Вітчизняну». Там і далі шукають примарних ворогів: «фашистів», «нацистів», «бандерівців»… Україна потребує іншого, не радянського парадного, погляду на Другу світову. Погляду на війну, в якій опинилися звичайні люди, що пройшли через неї різними шляхами або залишилися в її вирі назавжди.

Право відкрити меморіальну дошку було надано ініціатору її встановлення, голові районної громадської організації «Рада ветеранів 8 бригади спеціального призначення» Василю Тележинському та голові районної ради лідерів учнівського самоврядування, учениці Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Дарії Гаврилюк.

Звертаючись до присутніх, Василь Тележинський щиро подякувавІзяславській міській раді, районній організації ветеранів війни в Афганістані, приватному підприємству «Укрінвестенерго» (керівник Іван Янчикський), колективу Ізяславської міні-ГЕС (керівник Валерій Кулученко) за надану допомогу в реалізації ініціативи колишніх воїнів-десантників.

Меморіальну дошку освятив благочинний церков Ізяславського округу Шепетівської єпархії Української Православної Церкви митрофорний протоієрей о.Федір Пилипчук.

Присутні на заході вшанували хвилиною мовчання пам'ять жертв Другої світової війни та всіх збройних конфліктів, у яких загинули громадяни України, та поклали квіти до меморіальної дошки.

В.Кучерук

43
RSS
Гость
23:11
Поки країною керують колоборанти цей московський-комуністичний фарс буде продовжуватися. Шкода, що ці ж діти у вишиванках заплатять дуже дорогу ціну за нього.
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.