Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відбувся круглий стіл на тему «Стратегія розширення участі жінок у політичних процесах»

Відбувся круглий стіл на тему «Стратегія розширення участі жінок у політичних процесах»

Відбувся круглий стіл на тему «Стратегія розширення участі жінок у політичних процесах»

Ґендерна рівність та участь у політичному житті є складовими сучасного демократичного управління. Відповідно до міжнародних стандартів, чоловіки і жінки мають рівні права на повноцінну участь у всіх аспектах політичного процесу. Однак, на практиці, жінкам набагато важче повною мірою скористатися цими правами.

Щоб обговорити стратегію розширення участі жінок у політичних процесах, у приміщенні районної ради зібралися представниці різних організацій та установ, зокрема політичних партій. Серед присутніх було лише двоє чоловіків: заступник голови районної ради Михайло Борисюк та депутат районної ради Андрій Лісовський.

Захід відбувся у форматі «круглого столу», котрий презентувала і модерувала його організатор — координаторка проекту «Просування участі жінок в політиці в Хмельницькій області» Тетяна Баєва.

Мета проекту – ознайомлення учасників із цілями та завданнями проекту, а також обговорення ситуаціїщодо представлення жінок в політиці в Україні.

У ході дискусії усі присутні учасники зібрання погодилися, що варто розширювати кругозір громадськості та пояснювати, що жіноцтво — не замкнене в колі сім'ї, а має право реалізовувати свої здібності та амбіції навіть там, де правила вже встановили чоловіки.

За статистичними даними рівень представництва жінок в керівництві органів місцевого самоврядування України поки досить низький.

Крім того ґендерний аналіз політичних процесів показує, що чоловіки і жінки не завжди поділяють одні і ті ж погляди, і не завжди мають однакові потреби. Не визнання потенціалу жінок на політичній сцені автоматично впливає на ґендерний дисбаланс у багатьох ключових галузях, таких як зайнятість, соціальне забезпечення, охорона здоров'я, освіта та економічний розвиток. Тому представництво жінок є виключно важливим для того, щоб інтереси обох статей могли бути адекватно адресовані та сприйняті.

Для досягнення прогресу потрібні спільні зусилля та співпраця міжнародних організацій, громадських лідерок та представниць різних політичних партій, громадських організацій, спрямовані на політиків-реформаторів, а також чоловіків як союзників.

Світовий досвід, зокрема скандинавських країн, доводить, що паритетне представництво в політиці та управлінні забезпечує прийняття більш виважених рішень, позитивно впливає на економічний розвиток та рівень добробуту громадян.

Крім того у ході зібрання присутніми учасниками було обговорено питання створення міжфракційних груп та об'єднань в радах.

Підсумовуючи засідання, координатор Проекту зазначила, що «Жінка у політиці і владі — це не примха, сьогодні – це необхідність!».

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

79
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.