Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відбулись районні педагогічні читання

Відбулись районні педагогічні читання

28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

Праця та творчий спадок В.О.Сухомлинського поширені не лише в Україні, а й далеко за її межами. Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя у сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича із кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.

За ініціативи відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження славетного українського педагога 28 вересня у конференц-залі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» проведено районні педагогічні читання «Педагогічна спадщина В.Сухомлинського — невичерпне джерело духовного розвитку».

У ході читань було наголошено: «Сучасний ринок освітніх послуг зацікавлений у якості: мало знати свій предмет – необхідно бути неординарною особистістю, здатною на «суб'єктно-суб'єктні» відносини у ставленні та подачі навчального матеріалу. Учні мають доступ до інформації, технічний прогрес сприяє максимально оперативному розповсюдженню фактажу. Проте вчитель-людина ніколи не стоятиме поруч із вчителем-комп'ютером, оскільки духовна сутність виховання у пріоритеті і в наш час».

Учасниками читань стали: т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Світлана Кушнірук, заступники директорів закладів освіти району з виховної роботи, педагоги району.

Вітаючи учасників педагогічного форуму, Людмила Крюкова побажала плідної роботи не лише на читаннях, а й у реалізації педагогічних ідей Василя Сухомлинського в умовах реформування освітньої галузі України.

Саме про такі ідеї, висунуті В.О.Сухомлинським ще в ХХ столітті та актуальні і в наш час – час інформаційно-технічного прогресу – обговорювалися учасниками районних педагогічних читань. На зібранні із своїми доповідями виступили: вчитель Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Хороша «Сторінками біографії В.О.Сухомлинського», вчитель Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука Валентина Сукач «Сухомлинський та сучасність», вчитель Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Тамара Демидова «Творче використання спадщини В.О.Сухомлинського у вихованні дітей та учнівської молоді», вчитель Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Неля Кацанівська «Розвиток особистості учня у педагогічнійспадщині В.О.Сухомлинського», заступник директора Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Оксана Калаус «Музично-естетичне виховання в спадщині В.Сухомлинського», вчитель Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Любов Файчук «Серце віддаю дітям».

Впродовж усіх педагогічних читань «Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського – невичерпне джерело духовного розвитку» його учасники отримали відповіді на проблемні питання сучасної школи від самого Василя Олександровича через уявне інтерв'ю із великим педагогом.

Особливо цікавим був виступ, вірніше мудріслова порад, від ветерана праці, вчителя Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Олени Жижиної, яка на даний час являється єдиним на Ізяславщині педагогом, котрий нагороджений відзнакою Міністерства освіти і науки України – нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

Яскравим завершенням районного педагогічного форуму «В.Сухомлинський: педагогіка спрямована у майбутнє» став виступ вихованців драматичного гуртка Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», що діє на базі Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст., яким керує Людмила Онищук із міні-виставою за казкою Василя Сухомлинського «Легенда про Золоте Зернятко Істини».

За матеріалами відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації
41
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.