Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відбулись громадські слухання

Відбулись  громадські слухання

20 лютого на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС у місті Нетішин відбулось громадське обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблоку за участі громадськості Ізяславського району Хмельницької області. У громадських слуханнях, на яких головував заступник керівника апарату – завідувач сектору організаційно-кадрової роботи апарату Ізяславської районної державної адміністрації Вадим Губернатор, взяли участь заступник голови Ізяславської районної ради Михайло Борисюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, сільські голови громад, які розташовані у 30-кілометровій зоні спостереження ХАЕС, ряд депутатів районної ради, представники Громадської ради при райдержадміністрації, громадський актив району.

Приводом для організації процесу громадського обговорення є завершення проектного терміну експлуатації енергоблоку№1 Хмельницької АЕС – 13 грудня 2018 року.

Згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» «кожний громадянин України має право на участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань».

Під час громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС надали детальну інформацію щодо продовження строку експлуатації енергоблоку №1, акцентуючи увагу на заходах з підвищення безпеки, світового досвіду експлуатації енергоблоків у надпроектний термін. Зокрема, начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Євген Мелешко зазначив, що вже дев'ять українських енергоблоків успішно працюють з продовженими строками експлуатації. Перший енергоблок Хмельницької АЕС – десятий, на якому здійснюються відповідні роботи. З огляду нарезультати вже здійснених робіт з продовження строку експлуатації, є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблоку на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено Державною інспекцією ядерного регулювання України після аналізу Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представників Ізяславщини ознайомили також із основними факторами безпеки, які складають основу звіту з періодичної переоцінки безпеки, з інформацією щодо радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції.

За словами заступника начальника цеху радіаційного контролю ВП ХАЕС Ігоря Власюка, результати багаторічного радіаційного моніторингу свідчать, що радіаційний фон на промисловому майданчику, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Хмельницької АЕС знаходяться на рівні природних фонових значень, виміряних до пуску першого енергоблоку, що вказує на відсутність радіаційного впливу на довкілля та населення.

Серед питань, які в першу чергу цікавили представників Ізяславського району – тарифоутворення, собівартості електроенергії, дієздатності систем оповіщення, медичного страхування та моніторингу захворюваності в зоні спостереження ХАЕС, тощо.

Представники громади Ізяславщини надавала також пропозиції щодо встановлення пільг на електроенергію, збільшення відсотка субвенцій від об'єму реалізованої продукції АЕС для здійснення заходів соціально-економічного розвитку територій розташування атомної станції, створення спеціального фонду для наповнення і розподілу субвенційних коштів.


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

101
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.