Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відбулося засіданняпоетичної вітальні «Благослови, рідна земле, його пісню і слово»

Відбулося засіданняпоетичної вітальні «Благослови, рідна земле, його пісню і слово»

Відбулося засіданняпоетичної вітальні «Благослови, рідна земле, його пісню і слово»

8 червня в Ізяславській центральній районній бібліотеці пройшло засідання поетичної вітальні «Благослови, рідна земле, його пісню і слово» присвячене дню народження члена Національної Спілки письменників України, почесного жителя Ізяславського району та почесного громадянина міста Ізяслав ВасиляКравчука (1929-2015).

До поетичної вітальні завітали рідні, друзі, колеги, пошановувачі творчості Василя Івановича.

На початку заходу бібліограф центральної районної бібліотеки Тетяна Гайдашук пройшлась основнимивіхами життєвого шляху нашого славетного земляка. «Народився майбутній письменник 8 червня 1929 року в с.Кіндратки в багатодітній сім'ї хліборобів Оксани Дмитрівни та Івана Васильовича Кравчуків. Батько загинув на фронті 8 травня 1945 року. Закінчив Острозьке педагогічне училище, Рівненський педагогічний інститут, Житомирське музичне училище. З 1952 року вчителював у Ріпквській середній школі. Протягом семи років стіни якої стали найріднішими. Тут він зустрів своє перше кохання. Через деякий час його переведено на посаду вчителя співів і музики та української мови, при активній допомозі тодішнього директора школи Василю Івановичу вдалося створити хор вчителів старших класів. У 1959—1989 роках — директор Ізяславської музичної школи. Пішов із життя Василь Кравчук 25 листопада 2015 року», — розповіла Т.Гайдашук.

Він був автором багатьох книг: «Павук і Муха», «За власним бажанням», «Золотиста нитка в'ється», «Номенклатурна лічилка», «Не такі ми вже й старі», «Останній візит душогуба», «Жайворонкова школа», «Квокче квочка в холодочку», «Йшов грибочок на горбочок», «Вибране», «Веселі Василі»,, «Втеча від погибелі», «Любов і біль землі моєї», «Дні непокори», «Третя місячна ніч», «Обоє рябоє», «Синьоцвіт Горині», «Веселі паралелі», «Мобілочка для білочки» та інші.

Почесний громадянин м. Ізяслав, медаль «20 років незалежності України», лауреат премій імені Микити Годованця, імені Степана Руданського, імені Степана Олійника, імені Наталі Забіли, імені Якова Гальчевського «За подвижництво у державотворенні» та Міжнародної премії фонду Святої Марії – ось далеко не повний перелік відзнак Василя Кравчука.

До присутніхзвернувся заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко. Він зазначив, що відійшовши в історію постать Василя Івановича Кравчука і надалі залишається для всіх нас яскравим прикладом служіння Україні, зразком синівської любові, чуттєвим поетичним прикладом.

Із особливою увагою присутні слухали виступ сестри В.Кравчука Надії Іванівни Ковальчук. Вона зазначила, що особливою увагою Василя Кравчука завжди були його рідний край, його рідне село Кіндратки, люди праці. Також Надія Іванівна прочитала декілька неопублікованих досі віршів свого славетного брата.

Із словом про свого товариша до присутніх звернулися: почесний житель Ізяславського району та почесний громадянин міста Ізяслав, скульптор, художник, поет Микола Ткачук та колишній директор Дитячої школи мистецтв, колега В.Кравчука Володимир Більовський. Для всіх Микола Іванович прочитав свого нового вірша, присвяченого пам'яті Василя Кравчука.

І звичайно в день народження літератора лунали у літературній вітальні його поетичні та гумористичні твори у виконанні шанувальників таланту виданого сина Ізяславщини учнів Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Тетяни Жоголєвої, Яни Кацанівської, Дарії Гаврилюк, Світлани Сложинської та бібліотекаря села Щурівці Олександра Паляниці.

Також працівники Ізяславської центральної районної бібліотеки та районної бібліотеки для дітей провели бібліографічний огляд творчої спадщини Василя Івановича Кравчука.

В.Кучерук

106
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.