Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Відбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії

16 травня перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук провів державну надзвичайну протиепізоотичну комісію при районній державній адміністрації.

Для участі в обговоренні назрілих питань та прийняття відповідних рішень були запрошені члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації та представники відповідних служб району.

Основне питання, яке було на порядку денному, стосувалось епізоотичної ситуації, котра виникла в підсобному господарстві с.Гірчична Дунаєвецького району Хмельницької області. На даній території виявлено збудника захворювання африканської чуми свиней. З метою недопущення занесення та розповсюдження хвороби африканської чуми свиней на Ізяславщині на комісії було розглянуто шляхи проведення роботи з посилення протиепізоотичних заходів в районі.

Інформуючи присутніх, в.о.начальника управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Микола Цебрик зупинився на наступному. Африканська чума свиней (АЧС) на території України стала реальною загрозою розповсюдження її збудника по всій території держави. АЧС життю людей не загрожує, проте може завдати непередбачуваних економічних збитків країні. Основними причинами виникнення захворювання є недотримання ветеринарно-санітарних вимог при утриманні свиней в господарствах усіх форм власності (функціонування санпропускника, дезбар'єрів, дезкилимків, наявність достатньої кількості спецодягу, спецвзуття, дотримання особистої гігієни тощо), згодовування харчових відходів свинопоголів'ю.

При несвоєчасному виявленні, або свідомому приховуванні спалахів АЧС на фермах, в залежності від їх розміру, типу і господарських зв'язків ризик поширення заражених свиней, або продукції з них, може зростати в геометричній прогресії. Заходи з біобезпеки у свиногосподарствах необхідно вживати не лише для захисту власного поголів'я, а й попередження витоку вірусу з ураженої фермиі запобігання створенню в такий спосіб біологічної загрози для інших господарств.

Тому наше головне завдання – не попустити занесення збудника цієї страшної хвороби на територію району.

У ході засідання прийнято відповідне рішення, у якому зазначено всі необхідні заходи, обов'язки службових осіб та населення щодо даної ситуації.

Підсумовуючи засідання, перший заступник голови райдержадміністрації Павло Ковальчук зобов'язав відповідні служби разом із органами місцевого самоврядування проводити роз'яснювальну роботу серед населення, а службових осіб — систематично інформувати про епідеміологічну ситуацію в районі та стан виконання прийнятого рішення.

Довідково: Африканська чума свиней – висококонтагіозна інфекційна хвороба, смертність при захворюванні свиней досягає 100%. Лікування та вакцина на сьогоднішній день в світі не розроблені. Збудником АЧС є вірус, здатний стрімко поширюватись з країни в країну через міграційні шляхи диких кабанів та міждержавні господарські зв'язки. У природних умовах збудник хвороби проникає в організм свиней через органи травлення, дихання, травмовану шкіру та слизові оболонки і вражає всі органи і тканини тварин. У разі виникнення захворювання свиней власники та держава несуть економічні збитки через те, що в радіусі 20 км знищується усе свинопоголів'я та виділяються кошти на проведення заходів щодо ліквідації захворювання та недопущення його розповсюдження і знижується забезпечення населення продукцією свинарства.

За матеріалами районної надзвичайної

протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації107
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.