Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

​Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації

Днями Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації на якому було розглянуто питання щодо вжиття невідкладних заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Ізяславського району
Засідання відкрив голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській райдержадміністрації Павло Ковальчук.
Заслухали інформацію в.о. начальника Управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі Юрія Воленюка, який довів до відома присутніх інформацію про погіршення епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні. Зокрема він доповів: «Згідно офіційного повідомлення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів з початку 2017 року в Україні зареєстровано 76 випадків виникнення африканської чуми свиней, зокрема, останій випадок у сусідній з Ізяславським районом Рівненській області (с.Цурків, Здолбунівського району), в зв'язку з чим, приймаючи до уваги надзвичайну небезпечність захворювання, необхідно вжити всіх заходів з профілактики та недопущення збудника на територію Ізяславського району».
У зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней на території України, можливістю поширення збудника захворювання, державна надзвичайна протиепізоотична комісія при районній державній адміністрації вирішила продовжити роботу мобільних груп за участю працівників поліції та спеціалістів Держпродспоживслужби, з метою недопущення перевезення живих тварин та продукції тваринництва без відповідних супровідних документів, зокрема, на автодорогах населених пунктів, що межують з Рівненською областю.
Також визнано необхідним заборонити торгівлю на ринках
живими свиньми без відповідних супровідних ветеринарних документів та реалізацію м'яса і м'ясопродуктів, що не пройшли ветеринарно-санітарну експертизу, зокрема, в населених пунктах с.Плужне та с.Кунів.
Акцентовано увагу на необхідності проведення більш активної
роз'яснювальної роботи із суб'єктами підприємницької діяльності, які займаються вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней, їх забоєм, переробкою та зберіганням і реалізацією продукції з них щодо недопущення завезення тварин і продукції з областей, де реєструється африканська чума свиней.
Рекомендовано посилити заходи з біобезпеки свиногосподарств та забезпечити постійну роботу свиногосподарств в «закритому» режимі (не допускати потрапляння на територію свиногосподарств сторонніх осіб, диких та безпритульних тварин). Забезпечити постійне функціонування дезбар'єрів, дезкилимків та санпропускників в свиногосподарствах. Забезпечити всіх працівників необхідним спецвзуттям та спецодягом, його вчасним пранням та дезінфекцією. Не приймати на роботу працівників для обслуговування свиноферми, які утримують у власному домогосподарстві свиней.Проводити поточну дезінфекцію приміщень свинарників з підтвердженням якості дезінфекції лабораторними дослідженнями та дератизаційні заходи (знищення мишовидних гризунів) на території свиногосподарств.
Заборонити та вжити заходів щодо недопущення торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження у невстановлених місцях. Забезпечити облік свинопоголів'я в особистих підсобних господарствах населення. Посилити боротьбу з безпритульними тваринами на території населених пунктів.

За матеріалами управління Держпродспоживслужби в Ізяславському районі

108
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.