Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Відбулася нарада з питань об'єднання територіальних громад

Відбулася нарада з питань об'єднання територіальних громад

Відбулася нарада з питань об'єднання територіальних громад

У середу, 8 червня, в залі засідань районної ради відбулася нарада з питань об'єднання територіальних громад, що відбувається в рамках адміністративно-територіальної реформи. В нараді взяли участь голова Ізяславської райдержадміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, міський та сільські голови, депутати районної ради. Серед учасників наради були і виконавчий директор асоціації міст Хмельницької області Петро Калинюк, експерт з бюджетних питань офісу реформ з питань децентралізації в Хмельницькій області Інна Білик, голова Летичівської об'єднаної територіальної громади Ігор Тисячний та керуюча справами виконкому Летичівскої селищної ради Галина Андрушко.

Розпочалася нарада з вручення сертифіката за участь в проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» Білгородській громадській організації «Надія». Білгородському сільському голові Оксані Тарасюк сертифікат вручив голова районної ради Сергій Шлегель. Після цього присутні перейшли до обговорення основного питання порядку денного.

Першим до слова було запрошено виконавчого директора асоціації міст Хмельниччини Петра Калинюка. Він повідомив, що в області утворено 22 об'єднані територіальні громади. І хоча перспективним планом передбачено утворення 54 громад, та все ж цей показник є одним з кращих в Україні. Петро Михайлович також наголосив на важливості проведення реформи.

Експерт з бюджетних питань офісу реформ Інна Білик у своєму виступі сказала, що об'єднані громади отримають ресурс для розвитку, і хто зробить це першим. матиме більше переваг. Це гарантує додаткові стимули з боку держави і міжнародних фондів. Йшлося й про інші переваги об'єднання. А що стосується самого офісу реформ, то тут завжди готові надати будь-яку експертну допомогу. В офісі також надаються консультації, проводяться зустрічі з фахівцями з Хорватії, Польщі та інших країн, де подібні реформи дали позитивний результат.

Про практичну роботу в утворенні об'єднаної громади, про перші кроки та здобутки розповів голова Летичівської ОТГ Ігор Тисячний. Зазначимо, що в Летичівському районі утворено дві громади – Летичівську і Меджибізьку. Про план соціально-економічного розвитку Летичівської громади проінформувала керуюча справами виконкому місцевої селищної ради Галина Андрушко.

Впродовж двох з половиною годин тривала нарада, в ході якої прозвучало чимало запитань до гостей, звучали побажання і критичні зауваження. В міру своєї компетенціїті давали відповіді. Якщо ж вирішення того чи іншого питання залежить від вищих органів влади, то прозвучали запевнення, що вони будуть взяті до уваги і переадресовані державним керівникам. Насамкінець, було вирішено до 21 червня провести ряд зустрічей представників асоціації міст України та фахівців офісу реформ з жителями громад нашого району, за узгодженим графіком.

С.Охремчук

100
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.