Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Від штрафів до в’язниці: що загрожує жителям Хмельниччини за підпал трави

Від штрафів до в’язниці: що загрожує жителям Хмельниччини за підпал трави

Під час війни підпал сухої рослинності може розцінюватися як диверсія.

На Хмельниччині щодня фіксуються масштабні пожежі сухої рослинності, які вже забрали життя кількох людей. Підпалювати траву навіть на власній присадибній ділянці — це злочин. Тож винуватцю як мінімум загрожуватиме штраф. Крім того, в умовах війни такі дії можуть розцінюватися як диверсія. Про це розповіли співробітники Хмельницької обласної прокуратури.

За підпали лісу, трави та очерету за межами міста передбачена кримінальна відповідальність (стаття 245 Кримінального кодексу України). Винуватцю загрожує до 153 тисяч гривень штрафу, або від двох до п’яти років обмеження чи позбавлення волі.

Натомість за спалювання трави й листя в населеному пункті чи у лісових насадженнях передбачена адміністративна відповідальність (статті 77 і 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За такі дії винуватцю загрожує від 3 тисяч 60 гривень до 30 тисяч 600 гривень штрафу.

«Виділені з бюджету кошти на гасіння сухої рослинності могли б піти на потреби Збройних Сил України. А найголовніше — такі пожежі відволікають рятувальників і поліцію від важливішої роботи. Вони замість порятунку людських життів змушені гасити підпали сухостою», — наголосив керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник.

Він попередив, що підпал сухостою під час війни може розцінюватися як диверсія.

Нагадаємо, згідно зі статтею 113 Кримінального кодексу України покарання за диверсію в умовах воєнного стану — 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

Сайт "Є"

127
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.