Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Верховна Рада збільшила штрафи за підпал трави й лісові пожежі

​Верховна Рада збільшила штрафи за підпал трави й лісові пожежі

Рішення підтримали 328 народних депутатів.

Згідно з порівняльною таблицею, опублікованою на сайті парламенту, забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, каратимется, зокрема, штрафом від 30 600 до 61 200 гривень (раніше штраф був від 1700 до 3400).

За знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (було – від 170 до 340 гривень). Посадовці платитимуть від 15 300 до 20 400 гривень.

Навмисне підпалювання трави, так само як і необережне поводження з вогнем, цієї весни є особливо небезпечними через дефіцит опадів і нестачу снігового покриву в зимовий період. Про це заявив директор «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда на брифінгу.

Ефективних дощів давно не було і це якраз є однією з причин виникнення такої великої кількості пожежМикола Кульбіда

«Ускладнення погодних умов почалося ще в зимовий період при відсутності снігового покриву і малої кількості опадів. Ситуація ще більше ускладнилася протягом березня і квітня, тому що дефіцит опадів становить 50% і більше. Як наслідок ми маємо, що підстилаючу поверхню пересушено, ефективних дощів давно не було і це якраз є однією з причин виникнення такої великої кількості пожеж», – пояснив Кульбіда.

Оскільки з початку року в Україні було знищено майже 18 тисяч гектарів екосистем, у ДСНС заявили, що такі темпи можуть привести до того, що «до кінця року вигорить вся країна».

Аби цього не сталося, Державна служба з надзвичайних ситуацій України нагадує, що категорично забороняється:

  • — створювати смітники та спалювати відходи;
  • — розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • — палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
  • — залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я;
  • — спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
  • — дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Сайт «Радіо Свобода»


102
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.