Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Верховна Рада ухвалила спільну з Сеймом Республіки Польща Декларацію Пам'яті і Солідарності

Верховна Рада ухвалила спільну з Сеймом Республіки Польща Декларацію Пам'яті і Солідарності

Верховна Рада ухвалила спільну з Сеймом Республіки Польща

Декларацію Пам'яті і Солідарності

«Декларацію пам'яті і солідарності Сейму Республіки Польща і Верховної Ради України» український парламент ухвалив 20 жовтня 2016 року. Її підтримали 243 народних депутати України. Сейм Польщі також розглянув документ 20 жовтня.

Цією декларацією парламенти обох країн віддають шану «мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни» та засуджують «зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність».

«Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений між двома тоталітарними режимами – комуністичним Радянським Союзом і нацистською Німеччиною, призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, спричиненої агресією Німеччини, до якої 17 вересня долучився Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною і Радянським Союзом та масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до ухвалення у Ялті в 1945 році рішень, які розпочали новий етап поневолення всієї Східної і Центральної Європи, що тривав півстоліття, – зазначається в документі. – Ми пам`ятаємо, що кволість міжнародної реакції на ескалацію перед Другою світовою війною тоталітарних і шовіністичних ідеологій, відсутність належної реакції на порушення з боку агресорів міжнародного права, а також політика поступок заохотили комуністичний і нацистський режими до агресії, а в результаті – до розподілу Європи.

Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії i окупації наших країн у ХХ столітті.

Ми пам`ятаємо про боротьбу польських і українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав».

Повністю текст декларації можна переглянути за посиланням http://rada.gov.ua/news/Novyny/136229.html

Сейм Республіки Польща також прийнявтекст Декларації на своєму засіданні 20 жовтня.

У той же час польський сейм підкреслив прихильність в діяльності, спрямованої на мирне врегулювання конфлікту на сході України і відновлення її територіальної цілісності. — Ми закликаємо всі народи Європи, щоб пам'ятати про причини і наслідки Другої світової війни і прийняти узгоджені зусилля для забезпечення безпеки і свободи — написано в декларації.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на брифінгувисловив упевненість, що прийняття цього документу сприятиме «врегулюванню тієї кризи у відносинах України і Польщі, яку ми мали влітку».

А.Парубій зазначив, що «Український Парламент мав два шляхи виходу з цієї кризи: або увійти в двосторонні звинувачення, або зайняти сильну і потужну позицію і продемонструвати, що ворог у нас один – російський імперіалізм, і ми не дозволимо розбити антипутінську коаліцію і союз наших найбільших союзників». При цьому він наголосив, що «Литва і Польща були і лишаються нашими найближчими союзниками у боротьбі проти агресії Російської Федерації».

«Ми не повинні піддаватися на провокаційні спроби розколоти єдність наших народів», — сказав А.Парубій і нагадав, що на засіданні голів парламентів Балто-Чорноморського союзу виступив з ініціативою дати спільну оцінку нашій історії, «бо коли вона дається односторонньо, це призводить до протиріч». Він висловив вдячність Маршалеку Купчинському «за глибоке розуміння цієї ситуації».

«У заяві є дуже принципові позиції, які показуютьісторичну перспективу — той агресор, який розв'язав війну на наших землях у 39-му році, сьогодні атакує Україну, яка захищає увесь вільний світ і прагне стати членом НАТО», — зазначив А.Парубій і додав, що «ми закликаємо наших європейських колег займати сьогодні більш жорстку позицію і відкинути тактику умиротворення агресора».

Голова Верховної Ради переконаний, що декларація матиме резонанс і в Польщі. «Спроба розколоти наші відносини, у яку були вкинуті шалені ресурси, потерпіла поразку» — зазначив голова Верховної Ради. А.Парубій наголосив, що сьогодні ми разом, Польща і Україна, і це є ще однією запорукою нашої перемоги.

За матеріалами сайту верховної Ради України http://rada.gov.ua

та сайту Сейму Республіки Польща http://www.sejm.gov.pl

81
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.