Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вартість доставки газу зросла: скільки платити мешканцям Хмельниччини

Вартість доставки газу зросла: скільки платити мешканцям Хмельниччини

З січня тариф на розподіл газу для споживачів змінився.

З 1 січня змінюється тариф на послуги розподілу природного газу для населення. Як повідомляє АТ «Хмельницькгаз», відповідне рішення затверджене постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 30 грудня 2020 року.

Відтак, згадно з постановою, тариф з розподілу газу для споживачів, яким послуги розподілу природного газу надаються АТ «Хмельницькгаз», встановлено у розмірі 1,66 гривні за 1 м3 на місяць (без урахування ПДВ). Отож, разом з ПДВ кінцева вартість доставки одного кубічного метра газу для споживачів «Хмельницькгазу» з 1 січня становить 1,99 гривні. Нагадаємо, до цього вартість доставки газу для абонентів АТ «Хмельницькгаз» становила 1,104 гривні за один метр кубічний на місяць. Тобто, у порівнянні з попереднім, тариф зріс на 89 копійок.

Змінилася вартість транспортування газу і для мешканців Шепетівки та Шепетівського району, за доставку якого відповідає ПрАТ «Шепетівкагаз». Відтак, з 1 січня тариф на послуги розподілу природного газу для цього підприємства встановлено у розмірі 1,09 гривні за 1 кубічний метр на місяць (без урахування ПДВ). Отож, разом з ПДВ, кінцева вартість доставки одного кубічного метра газу для споживачів «Шепетівкагазу» становить 1,30 гривні. До цього споживачі сплачували за доставку 0,68 гривні за 1 кубічний метр газу. Відповідно, тариф зріс на 62 копійки.

Додамо, що плата за доставку газу сплачується щомісячно і розраховується окремо для кожного споживача. Вона залежить від об’єму спожитого блакитного палива впродовж «газового року». Він охоплює період з 1 жовтня до 30 вересня.

Тобто, щоб визначити, якою буде вартість доставки газу, споживачеві потрібно порахувати, скільки вона використала газу за цей проміжок часу. Опісля цю суму потрібно помножити на тариф й поділити на 12 — кількість місяців.

Наприклад, якщо людина спожила впродовж «газового року» 200 кубічних метрів газу, виходить такий розрахунок: 200 x 1,99 / 12 = 33,16 гривні. Саме стільки за місяць абонент має заплатити за транспортування газу. Аналогічно, якщо спожито 2000 кубічних метрів (наприклад, користуючись газом для індивідуального опалення): 2000 x 1,99 / 12 = 331,66 гривні щомісяця.

Нагадаємо, що з 1 січня для побутових споживачів зросла і ціна природного газу.

Сайт "Є"

153
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.