Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Вакцинація від COVID-19 на Хмельниччині: кого і якою вакциною щеплюють

Вакцинація від COVID-19 на Хмельниччині: кого і якою вакциною щеплюють

Залишковими дозами препартів вакцинують людей, які мали отримати щеплення під час першого етапу кампанії.

триває вакцинальна кампанія проти коронавірусу, яка стартувала наприкінці лютого цього року. За цей період в області щепили близько 30 тисяч людей. З них другу дозу отримали 45 осіб. Вакцинують людей відповідно до календарного графіку трьома препаратами. Наразі щеплюють медиків, працівників закладів охорони здоров’я, учасників ООС на сході України, соцпрацівників, а також людей віком понад 65 років. Також триває імунізація маломобільних груп та освітян, які залучені у підготовці до ЗНО, розпочалося щеплення в ДСНС та Державній прикордонній службі України.

CoronaVac

Вакцину CoronaVac китайського виробництва використовують для осіб маломобільних груп населення і людей, які за ними доглядають. Також цим препаратом щеплюють вчителів, які мають долучитися до проведення зовнішнього незалежного оцінювання – таких освітян в нашій області близько 3 700.

Як розповіла сайту «Є» головна спеціалістка департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукаш, наразі вакцинувалося 700 вчителів, які братимуть участь в ЗНО.

«За інформацією Департаменту освіти і науки, близько тисячі освітян дали згоду на щеплення. Але їх кількість зараз збільшується, адже раніше точно не знали, хто саме бере участь у ЗНО», — говорить вона

Однак не всі освітяни можуть встигнути отримати повторну дозу вакцини, оскільки інтервал між щепленнями препаратом CoronaVac складає 28 днів. Станом на вчора цієї вакциною в області вдруге щепили 39 осіб.

AstraZeneca

Вакциною Covishield/AstraZeneca індійського виробництва щеплюють працівників усіх закладів охорони здоров’я та осіб, яким понад 65 років, і які попередньо записалися до листа очікування. Ревакцинація препаратом має бути через 12 тижнів після першої ін’єкції. На Хмельниччині вакцинація повторною дозою розпочнеться з 20-го травня.

Наразі другу дозу AstraZeneca отримали четверо осіб, які вакцинувалися ще до початку вакцинальної кампанії на території області. Це військовослужбовці, які отримали щеплення в зоні ООС, та медики, які раніше щепилися закордоном.

«За нашими розрахунками, 60 жителів області мають отримати другу дозу в період від 20 до 30 травня. Вакцину ми їм зарезервували. Але до нас також звернулися військовослужбовці, які зараз в ротації перебувають, і яким потрібно провести повторне щеплення. Ми це врахували і чекаємо наступної партії поставки AstraZeneca вже європейського виробництва. Найближчим часом має бути. Проте коли саме, і яка саме, поки сказати не можемо», — зазначає Світлана Лукаш.

Pfizer

Препаратом Pfizer вакцинують персонал і мешканців будинків для літніх людей, а залишковими дозами – працівників Державної служби надзвичайних ситуацій та прикордонників.

Як повідомляють у департаменті охорони здоров’я, першу дозу Pfizer в області отримали всі підопічні і працівники інтернатів, які дали згоду і не мали протипоказів. Також частину вакцини отримали працівники ДСНС і Держприкордонслужби.

Відзавтра працівники мобільних бригад їздитимуть вакцинувати цим препаратом людей по другому колу.

«Сьогодні в область повинна прийти поставка на ревакцинацію. Наступна партія Pfizer буде наступного тижня. Ми маємо вакцинувати вчителів, які не задіяні у ЗНО, працівників Держприкордонслужи. Але цю поставку ми ще узгоджуємо», — зазначає спеціалістка.

Залишкові дози

Раніше дозволялося робити щеплення проти коронавірусу залишковими дозами вакцини публічним особам і громадським діячам. Таким чином у МОЗ намагалися посприяти популяризації вакцинації. Однак, згідно зі змінами в Дорожній карті з вакцинації проти COVID-19, такої можливості більше немає.

«Залишковими дозами ми щеплюємо виключно людей перших етапів. Наприклад, медиків, які хворіли в свій етап, і не могли тоді вакцинуватися», — додає Світлана Лукаш.

Сайт "Є"

115
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.