Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В Україні бюджетні місця можуть з'явитись і в приватних вишах

В Україні бюджетні місця можуть з'явитись і в приватних вишах

До тепер державного замовлення у таких закладах немає.

Здобуття вищої освіти в приватних українських вишах буде можливим за кошти бюджету. Як пише «Освіта.ua», відповідний законопроєкт про розміщення державного та регіонального замовлення на підготовку фахівців схвалений Кабінетом Міністрів і ще потребує ухвалення.

«Зокрема, після прийняття законопроєкту буде запроваджений новий механізм фінансування закладів вищої освіти, за яким кошти будуть витрачатися не на утримання закладів, а на навчання студентів – за принципом «гроші ходять за студентом». Після ухвалення документа, заклади вищої освіти конкуруватимуть за абітурієнтів, оскільки законопроєкт передбачає можливість здобуття вищої освіти в приватних вишах за кошти держави», — йдеться у повідомленні.

Заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Дядюра розповів «Освіта.ua», що в результаті виграють всі – студенти отримають якісну та конкурентну на ринку праці освіту, а роботодавці більш фахово підготовлених спеціалістів.

«Бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно, вибираючи серед державних, комунальних та приватних. Це сприятиме підвищенню якості освіти, адже ВНЗ конкуруватимуть за абітурієнтів», – наголошує заступник міністра розвитку економіки.

Планується, що реалізація зазначеного принципу фінансування закладів вищої освіти дозволить підвищити ефективність розподілу безоплатних місць між студентами вищої, фахової передвищої та професійної освіти.

Сайт "Є"

126
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.